• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Captain Tsubasa 3 Koutei no Chousen [Ara Sahneler]
http://www.mediafire.com/file/4ulba7qbel...D.pdf/file

İtalya maçını oynamak için açtım ve oyun kilitlendi, ben de haliyle çözmeye çalışıyordum baktım açılmıyor, bilgisayarı hepten kapattım ve yeniden açtığımda ise oyundaki bütün kayıtlarım uçmuştu.  Ağlama Neden olduğunu bilmiyorum ve çalışmayı tamamlamak adına oyunu en baştan oynamak dışında aklıma yapılabilecek başka bir şey gelmedi ve bu nedenle 3-4 günüm maçları yeni baştan oynamakla heba oldu.  Kızgın

...
Perfect Keeper Hernandez'in Altın Sağ Koluna (Ougon no Migi Ude) karşı verilen harika bir mücadele, özellikle de ikinci yarısı itibariyle.  Drink
Geçmiş olsun kötü olmuş. Sanırım oyun save dosyasını yedeklersen iyi olur. :)

Hyuga'nın karizmatik girişi çok iyi bu arada. Dil
Yxb8Jn.png
Hakkın var.  Yorgun Gerçi ufaktan ufaktan çalışmanın sonu göründü gibi. Hafızam beni yanıltmıyorsa geriye kalan maçlar Arjantin, Fransa, Brezilya ve Almanya. 5 günlük senelik iznim kaldı ve sırf şu CT çalışmalarıma hız kazandırmak adına kullanasım var.  Dil

...

Bu arada Cyclone sebebiyle baygınlık yaşayan Tsubasa'nın yerine Sawada'nın oyuna dahil olması 2 açıdan manidar.
1- Tsubasa-san'a büyük saygı duyan ve hedefinde onun gibi bir MF olmak olan Sawada'nın bu durumunu bu vesileyle oyuna yansıtmışlar.
2- İkinci yarının hemen başlarında oyuna girecek olan Hyuuga'nın bizlerde yaşatacağı şaşkınlık bu sayede Sawada üzerinden gerçekleştiriliyor. 

Bu tarz detaylar çok hoşuma gidiyor. Her ne kadar CT içerisinde artık klasikleşmiş, klişe bir durum olsa da yine de oyunlarda heyecan yaratması açısından değerli. Ayrıca da çeviri yaparken benim için ekstra motivasyon kaynağı oluyor.  Mutlu

...

Sırada Arjantin karşılaşması var!
Sawada demişken, Sawada'nın U-20 macerasını okumak isterdim mangada. Fakat kısa da olsa mangada yer alan bu sekans, gerçek hayattaki o yaş kategorisindeki oyuncuların mücadelesi için okurların dikkatini çekmek ve o gerçek genç oyunculara destek vermekten başka bir şey değil. :)
Yxb8Jn.png

Arjantin maçı öncesi ve sırasında yaşananlar da çevrilmiştir. 
Klasik CT oyunlarının en büyük gizemlerini barındıran Cyclone şutuna ilişkin bir parça daha bu maçla beraber açığa çıkmış oldu. Bilmem fark edenler çıkacak mı.  Mutlu

Umarım bundan sonrası için Captain Tsubasa 4 Puro no Raibaru-tachi ve Captain Tsubasa 5 Hasha no Shougou Campione oyunları için de benzer şekilde çalışmalar yapabilirsem Cyclone mevzusunu CT2-CT5 arası komple olacak şekilde tek bir başlıkta ele alıp irdelemeyi planlıyorum.
Cyclone benim aslında hiç ısınamadığım bir şut. Oyunlara özel olması sebebiyle olabilir.
Yxb8Jn.png

Fransa maçı ile ilgili olan çeviri kısmı da tamamlanmıştır.

Bu maçla birlikte artık bu oyun özelinde Cyclone bilmecesi nihayete ermiş bulunmakta. Oyunun başından bu yana işlenen bu konunun ne şekilde sonuçlandığını merak edenler için önemli bir güncelleme olduğunu söyleyebilirim.

Böylece geriye yalnızca Brezilya ve büyük final Almanya maçları kaldı. Her ne kadar sadece 2 maç olsa da oyun sonu sahneleri de dikkate aldığımızda aslında beni epey bir çevrilecek ekran alıntıları bekliyor.  Yorgun
Neo Cyclone CT5'te var mıydı? Hatırlamıyorum ama yoktu gibi geliyor. Yoksa eğer neden yok acaba, aklıma takıldı.
Yxb8Jn.png
Tsubasa CT4'te Cyclone'u tamamen öğreniyor. Ayağını zorlamayacak şekilde Cyclone vurmayı başarıyor ve Cyclone, Neo Cyclone'dan daha güçlü bir vuruş haline geliyor.

Haliyle CT5'te de Tsubasa'nın Neo Cyclone'a ihtiyacı kalmıyor Mutlu
Cyclone ve onun geçirdiği değişimleri tam olarak anlayabilmek için Captain Tsubasa 2 Super Striker, Captain Tsubasa 3 Koutei no Chousen, Captain Tsubasa 4 Puro no Raibaru-tachi ve Captain Tsubasa 5 Hasha no Shougou Campione oyunlarını oynamak ve senaryolarını anlamak gerekir. 

Konumuz CT3 olduğu için bu oyunla ve selefi CT2 ile ilgili değerlendirme yapacak olursak;

Brezilya efsanesi Jairo, kafa vuruşlarında zayıf bir futbolcudur ve fakat kendi geliştirdiği ve dönemindeki hiçbir kalecinin kurtarmayı başaramadığı Cyclone isimli şut sayesinde kariyeri boyunca 1000 gol atmayı başarmıştır (Bu gollerin tamamının Cyclone ile atılıp atılmadığını bilmiyoruz). Captain Tsubasa 2 Super Striker'dan birebir alınma bu ifadeye ilaveten Cyclone'un, topa kazandırılan yükseklik ve bu yükseklik ile birleşen geri spin etkisinin Drive Shoot'un gücüyle birleşimi sonucu ortaya çıkan bir şut olduğunu da biliyoruz. Final sonrasında ise Roberto, bu aslında Jairo'nun vurduğu Cyclone değil ve sen kendi zihninde canlandırdığın şekilde bir Cyclone, yani yeni bir Cyclone (Atarashii Cyclone) geliştirmeyi başardın der. 

İşte ilk defa burada karşımıza çıkan Yeni Cyclone tanımlaması bu defa Captain Tsubasa 3 Koutei no Chousen'de yine "yeni" anlamına gelen bir kelime ile ifade edilerek Neo Cyclone olarak karşımızda. 

Bu oyunda özetle CT2'de vurduğu Cyclone şutun Tsubasa'nın ayağına yaptığı yüksek baskı ve yük nedeniyle bir süre sonra artık dayanılmaz bir hale gelerek onu sahada duramaz bir sıkıntı içine soktuğunu gördük. Bu nedenle Arjantin maçında kenarda oturan Tsubasa, Diaz'ın topukla vurduğu Zenten Shoot'tan etkilenerek (belki bu noktada bu şut CT2'de de vardı, neden orada etkilenmedi, ilham almadı da burada bu durum gerçekleşiyor diyebilirsiniz. Ancak orada Arjantin maçı Cyclone vurduğu ilk karşılaşmaydı ve zaten bu tekniğini yeni kullanmaya başladığı için henüz yan etkilerini tecrübe etmiş değildi.) ayağının kaldıramadığı bu yükü bu defa topuğuna yüklemiş oldu.
Biraz abartı mı? Belki evet ancak sonuçta bu Captain Tsubasa ve tekniği gerçekleştiren isim de Tsubasa olunca sanırım çok da şaşırmamamız gerekiyor.  Mutlu

...

Beni belki biraz olsun şaşırtan bu duruma ilişkin Roberto'nun CT2'de herhangi bir uyarı yapmamış olması olabilir ancak sonradan çıkacak bir oyun için bir önceki oyunda ipucu vermek veya senaryo teşkil etmek her zaman için mümkün olmayabilir, bunu anlayabiliyorum.

Öte yandan CT2'de Cyclone hakkında söylenenleri kabul etmekten başka çaremiz yoksa ki yok bu durumda CT3'te Tsubasa'nın topuğuyla bile Drive Shoot çekebilecek bir seviyeye ulaştığını görmekteyiz. 

Cyclone 400 Guts
Neo Cyclone 450 Guts

Tsubasa artık topukla da olsa Cyclone vurabilme imkanına kavuşmuş olsa da bu yeni Cyclone'un ona daha az yük getirdiği barizken eskisine kıyasla daha fazla Guts götürmesi benim gözümde büyük bir çelişki. 

...

Neyse burada keseyim, Cyclone ile ilgili konuşulabilecek çok ama çok fazla şey var ancak ne yazık ki CT2 -> CT5 oyunlarına hakim ve bu konuda bilgili insan sayısı hemen hemen hiç yok gibi.  Yorgun

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Captain Tsubasa 3 (SNES) - %100 İngilizce versiyonu - SONUNDA ÇIKTI! knighTeen87 2 409 25/03/2021, Saat: 13:58
Son Yorum: junyusuf
  Captain Tsubasa III Koutei no Chousen [Rehber] Hikaru Matsuyama 23 3.659 04/12/2020, Saat: 20:30
Son Yorum: ScoUnk
  Captain Tsubasa 3 - Milli Maçlar deltojo 1 415 23/08/2020, Saat: 21:02
Son Yorum: imparator_03
  Captain Tsubasa 3 - Kulüp Maçları deltojo 1 444 22/08/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Hikaru Matsuyama
  Captain Tsubasa 3 (SNES) - %50 İngilizce versiyonu knighTeen87 0 469 19/05/2020, Saat: 19:50
Son Yorum: knighTeen87

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi