• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Captain Tsubasa 3 Koutei no Chousen [Ara Sahneler]
@ScoUnk
Belçika'nın resmi dilleri Felemenkçe, Almanca ve Fransızca'dır. Adamım DevilTi de bir Fransız olduğu için belki de en kolay bir şekilde çevirisini yaptığı isimlerden bir tanesi bu olmuştur onun için. Bizler Fransızca bilmediğimiz için (en azından kendi adıma konuşayım) ve yıllardır Ramcane olarak bu ismi telaffuz ettiğimiz için Fransızcası ilk etapta garip gelebiliyor. 

Açıklama kısmında ise Fransızca bu ifadenin aslının bir bütün olarak Latinceden (anima carnis in sanguine est.) alınma olduğunu ifade etmiş.

@owarida
Çeviri son derece tutarlı.  Mutlu
http://www.mediafire.com/file/4ulba7qbel...D.pdf/file
Benim için son derece rahat bir çeviri oldu. Zaman sıkıntısı yaşadığım şu günlerde iyi de oldu.  Mutlu

Universal Youth nihayet Asya Ön Elemeleri ile başlamış durumda ve hatırlayacağınız üzere ilk maç Güney Kore ile ve Hyuuga yok.

...

Bir sonraki maçımız Çin ile.
Hyuga'nın bu depresyona girip gitmesi Toho zamanından beri sık sık kullanılıyor. :) En son oynadığımız CT5'te de, gitmedi ama gitse daha iyiydi. Hem oynamıyor, hem maçtan çıkmıyor. Leş bir durum. Big Grin
Yxb8Jn.png
Hyuuga'nın mangada takımı terk etmesi son derece ilgi çeken bir gelişme iken bu durumun oyuna yansıtılmış olması tekrara düşme açısından aynı etkiyi yapmıyor haliyle. Tecmo'nun daha yaratıcı olmasını beklerdik.  Mutlu Yine de bu tür gelişmeleri görmek beni mutlu ediyor.

...

Çin maçının kazanılmasıyla birlikte nihayet Universal Youth denilen bu özel turnuvanın final turunu oynamaya hak kazanıyoruz. Schneider'in cümlesindeki yeniden doğan (Shinsei) Almanya vurgusu önemli. Sanırım herkes bununla neyin kastedildiğini anlamıştır.  Mutlu
Yanlış anlamadıysam Almanya yeniden birleşmesinden bahsediyor. Bundan mangada da bahsedilmişti. Bu tarz konulara değinilmesi hoşuma gidiyor. Siyasi olayların futbola etkisi ne kadar büyük.

Zamanında Euro 2000'de Yugoslavya diye bir ülke tanımıştım. Sonra o ülke yok oldu. Sırbistan & Karadağ oldu, Sonra Sırbistan oldu, yanında Kosova, Karadağ gibi ülkeler çıktı. Sonuç olarak Avrupa futbolunda yeri olan Yugoslavya'nın kalıntılarının hiçbiri bir daha o seviyeye gelemedi.
Yxb8Jn.png
Almanya'nın birleşmesine bu kadar değinilmişken aynı tarihte dağılmış olan SSCB'ye ve sovyet ülkelere değinilmesi de güzel olurmuş aslında :)
Evet, shinsei [新生] derken yeniden doğmuş Almanya'yı yani Doğu ve Batı Almanya'nın birleşerek daha güçlü bir hale gelmiş olmasını vurguluyor. Bu tür durumları oyunlarda görmek benim de hoşuma gidiyor ve zaten bu birleşmeyi WY mangasında da görüyoruz, o açıdan da ayrıca güzel ve manidar.

...

Nihayet, Universal Youth turnuvası başlamış durumda ve ilk rakip İngiltere ki ben buna memnun oldum.

Roberto'nun Cyclone hususuna tekrar değinmesi de aslında oyunun ta en başından beri gördüğümüz ve Tsubasa'yı sıkıntıya sokan bu durumun çözüme kavuşmasının da yakın olduğunun habercisi.
Hyuga ile Genzo'nun arasındaki dostluk ve güven ilişkisi hep dikkatimi çekiyor bir yandan da hoşuma gidiyor. Güven dolu ama aynı zamanda da gergin, her an kavga edeceklermiş gibi. Big Grin
Yxb8Jn.png

Oyunda ikinci kez karşı karşıya geldiğimiz (ve sanırım bu açıdan da özel bir yere sahip olan?) Amerika maçına ilişkin çeviriler de tamamlanmıştır.

Çevirileri yaparken bir kez daha anladım ki bu oyunun en özel karakterlerinden bir tanesi, şayet birincisi değilse, Mihael

Captain Tsubasa'nın maskotu diyebileceğimiz karakter de hiç şüphesiz Ishizaki ve bu nedenle onun Mihael ile olan tatlı atışmaları ve aralarındaki rekabet hoşuma gidiyor.
Çorap detayı çok iyimiş. "Çorabım kaçtı!" edasıyla. Big Grin
Yxb8Jn.png

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Captain Tsubasa 3 (SNES) - %100 İngilizce versiyonu - SONUNDA ÇIKTI! knighTeen87 2 409 25/03/2021, Saat: 13:58
Son Yorum: junyusuf
  Captain Tsubasa III Koutei no Chousen [Rehber] Hikaru Matsuyama 23 3.659 04/12/2020, Saat: 20:30
Son Yorum: ScoUnk
  Captain Tsubasa 3 - Milli Maçlar deltojo 1 415 23/08/2020, Saat: 21:02
Son Yorum: imparator_03
  Captain Tsubasa 3 - Kulüp Maçları deltojo 1 444 22/08/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Hikaru Matsuyama
  Captain Tsubasa 3 (SNES) - %50 İngilizce versiyonu knighTeen87 0 469 19/05/2020, Saat: 19:50
Son Yorum: knighTeen87

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi