• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
En sevdiğiniz CT2 Türk yapımı Hakc'ler.
Shocked 
Evet arkadaşlar bu konuda herkes en sevdiği ct2 türk yapımı hack'leri yazsın da görelim kim neden hoşlanıyor. Big Grin

İlk olarak ben yazayım bari El Sallama
3-Angel Wings serisi (Heroy-blackbird- Eric Ponti)
2-Nippon No Ovari (kral_89 & sisqo)
1-Final Evolution (Hiena & Cruyyford)
Hadi bakayım sıra sizde  :)
e487d713a9420943fa97d538710885b2.jpg
HolyTsu-Sonuna Kadar Tsubasa..
Eski Nick= Super Striker
Hack oyunları yapılmasına elbette karşı değilim, sonuçta CT'yi sevdiğim için onunla ilişkili olan her şeyi de seviyorum ancak özellikle son yıllarda vakit problemi yaşadığım için kısıtlı olan zamanımı CT ile ilgili başta manga olmak üzere ayırabileceğim pek çok şey varken hack oyunlarıyle tüketmek bana mantıklı gelmediği için hack oyunlarını tecrübe etmek tercihim değildir. 

Ancak öte yandan mevcut hack oyunlarının belki %99'unun oynanmaya değer olmadıklarını da geçmişte gördüğüm, bildiğim için açıkçası çok bir şey kaybettiğimi de düşünmüyorum. 

Yine de tavsiye edilenleri, popüler olan ve beğenilenleri vaktim olsa da keşke oynayabilsem.
@Hikaru Matsuyama
Abi bencede çok saçma hackler var piyasada hele yabancıların yaptıkları hackler o kadar saçma ki, topun 4 tane olması, adamların uzaya falan çıkması insanı hackten soğutuyor lar yani.
Ama yukarıda yazdığım hackler animasyonları abartılmamış, sağlam hikâyesi olan ve uzun soluklu tıpkı bir orijinal oyun gibi olan çok güzel hackler eğer fırsatın olursa bir dene derim.
Eski Nick= Super Striker
Hepsini biliyorum ve hepsini denedim.  Dil

Uzun yıllardır bu alemdeyim ve her zaman bu kadar yoğun değildim. Bu nedenle hack konusuna da hepten yabancı ve uzak değilim.
En iyi hack ölü hacktir. Big Grin Dil

Şaka bir yana, senaryosunu yazdığım Captain Tsubasa -Path Of Victory Flag sanırım keyif aldığım tek hack olacak. Çünkü mangaya göre ilerliyor.
uasDT6.png
@ScoUnk
Abi final evoluation da mangay'a göre ilerliyor du sanırım
Eski Nick= Super Striker
Yerli hacklerden zevk almıyorum, ne yalan söyleyeyim (': Ama içlerinden birini seçmem gerekseydi Final Evolution derdim.

Konu dışı ama biraz hackin hasından bahsedelim, benim genel olarak üç favorim Fighting for Dignity, Brazilian Foreign ve Zhangjianihao

Fighting for Dignity, Holland Youth mangasına göre ilerleyen güzel bir hack; sade ve güzel.
Brazilian Foreign ise finalde oynadığımız üç büyük takımı yönettiğimiz bir oyun, Flamengo, Touhou ve Brezilya. Oyunu tamamen ters çevirmişler. Honor of Brazil diye bir oyun da vardı sanırsam, aynı oyun olabilir bilmiyorum, bitirmedim onu hiç.
Ayriyeten Cayosa Hack de güzeldir ama Zhangjianihao'da olmayıp onda olan tek bir şey yok artık. (':

Zhangjianihao ise gelmiş geçmiş en iyi hack oyunu tartışmasız. Hack de değil farklı bir şey aslında çünkü hacklerde her zaman özellikler kaldırılır ve yerlerine yenileri koyulur. Bu adamlar sadece ekleme yapıyor, oyundan çıkarılan tek şey yok. Ve hiçbir hack oyununda yapılmamış yenilikleri yapıyorlar, sahnelerden tutun ikili hareketlerde oyuncuların birbirine yakın olması şartına, animasyonlardan tutun ofsayt ve Misugi'nin ofsayt tuzağına kadar... Ve oyuna sanırım CT2'de olmayan her şeyi uyarlayacaklar. Manga ya da oyun fark etmiyor, Shou'nun "Handou Shuu Shoku Jin Hou" hareketinden tutun Misugi'nin Mega CD oyunundaki Up Kick Volley hareketine kadar sayısız şey eklenmiş. Ve ilerleyen sürümlerde daha fazla şey ekleneceği kesin.

@Hikaru Matsuyama
Olur da boş zaman bulursan Zhangjianihao'yu oynamanı hararetle tavsiye ederim, ne yap ne et oyna. Ayırdığın zamana kesinlikle değecek. Mutlu

+++

Bir de eğer orijinal oyunu hâlâ oynayabiliyor olduğumuz sürece hack oyunlarına kin beslemeyelim. Tamam Türk halkı olarak zevksiziz biraz, manga olsun oyun olsun bir şeyleri uyarlayıp farklı bir oynanış deneyimi sunma imkanımız varken "Kaptan Emre'nin Hayelleri" tarzı hackler yapıyoruz ama size oturun onları oynayın demiyor kimse, bana da hayatta oynatamazsınız öyle bir oyunu, oynayan da çıkar mı? Pek değil.
Discord: owarida14#3381 "o14"
Benim hacklere karşı düşmanlığım oyunun orjinali yok oluyor ya da kötü hackler yapılıyor diye değil. Hack oyunlar öyle bir hale geldi ki, Captain Tsubasa'yı küçükler bunlardan ibaret sanıyor.

Hangi forum olursa olsun, aç bak. Belli bir yaşın altındaki üyelerin %95 yazdığı yerler hack başlıkları. Oysa Tsubasa'nın devam eden harika bir mangası var. :)
uasDT6.png
Bana kalırsa manganın okunmamasının arkasında yatan sebep hack değil, okumayı pek de sevmiyor oluşumuz. Her ne kadar Japonya'da manga video oyunlarıyla aynı kefeye koyulsa da Türk insanı için çizgi roman okumak bile entelektüelite gerektiriyor biraz :)

Tabii hack oyunlarının CT'yi domine ettiği konusunda haklısın, mesela "devir hack devri artık çok güzel hackler yapılıyor orijinal oyun oynayan mı kaldı" diye yorum yazanları gördükçe sinirleniyorum. Boş
Discord: owarida14#3381 "o14"

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi