• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yoichi'nin Real Japan 7 Hakkındaki Dengesizliği
Arkadaşlar merhaba,

Bildiğiniz üzere Real Japan 7 ekibi J serisinde ilk kez göründüğünde 7'şer kişilik üç farklı Japonya milli takımı ekibini 3-2, 5-0 ve 6-0 gibi skorlarla çok rahat şekilde yenmişti. Bu maçların ardından da Samurai 7 ekibi (Soda, Jito, Kazuo, Masao, Misaki, Nitta ve Hyuga) Gamo tarafından milli takım kampından kovulmuştu. Matsuyama ve Misugi'nin kaptanlık yaptığı ekipler bile gol atamadan en az 5 gol yemişti. Özetle o dönemin milli takımını rezil etmişlerdi yani.

Daha sonra Samurai 7 kendini geliştirip geri dönmüş ve RJ7'yi yenmişti. Fakat şu çok netti ki RJ7'nin oyuncuları, milli takımın yedek oyuncularından fersah fersah öndeydi. Fakat ne hikmetse daha sonraki öykülerde milli takım seçmelerinde bu adamlar seçilmedi ve yerlerine tarihi fark attıkları Taki, Kisugi, Sorimachi, Kishida, vb gibi adamlar seçildi. Sadece Yumikura bir kaç Asya elemesinde yedek olarak yer aldı o kadar.

Açıkçası bana inanılmaz saçma geliyor bu durum. Çünkü hiçbir mantıklı açıklama yapılmadı bu konuda. Yedekler ne ara bu kadar geride oldukları adamları geçti hiçbir fikrimiz yok.

Şahsi görüşüm, Yoichi bu adamları da yedeklere alsa Japonya'nın gücünün bokunun çıkacağını fark etti ve böyle birşey yaptı. Başka mantıklı hiçbir açıklama gelmiyor aklıma.

Siz ne düşünüyorsunuz?

latest?cb=20180512151915
Bugün sana cevap verdiğim başka bir mesajda da belirttim. Her şey ZAMAN ve edinilen tecrübe ile ilgili. CT evreninde aynı turnuva içerisinde, onu geçtim aynı maç içerisinde bile oyuncular gelişebiliyor. Zaten bahsettiğin 7 kişinin kısa bir süre içinde gelişip, nasıl fark attığını da görmüş olduk bu takıma. Dolayısıyla Japon futbolunun altın nesli olarak adlandırılan nesil sürekli üstüne koyarak RJ7 seviyesini de çoktan geçtiler. RJ7 içerisinden bir tek Urabe ve Hino bu jenerasyona ayak uydurabildi.
uasDT6.png
Tamam da bu oyuncular saydığımız yedeklerden daha önce profesyonel olmuş, çok daha fazla profesyonel maç tecrübesi olan adamlar. Tecrübe olarak eksikleri yok fazlaları var yani. As oyuncuların neden bunları geçtiğini açıkladılar ama yedeklerin nasıl olup da geçtiğine dair hiçbir ibare yok. RJ7'nin fark attığı maçlardan 2 yıl sonra bir bakıyoruz ki milli takıma fark atan Okano değil de yedekte durup fark yiyen Taki seçilmiş. Ve bu zaman zarfında Taki'nin ne yaptığına dair hiçbir ispat yok. Bana hiç inandırıcı gelmiyor bu.
Taki - Kisugi gibi oyuncuların seçilmesinden ben de rahatsızım. Ama bu sorunun cevabı tamamen Altın Nesil. Başka bir şey değil. :) Bu neslin içine de RJ7 oyuncuları dahil değil. Ucundan yakalamaya çalışıyor. :)
uasDT6.png

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi