• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Captain Tsubasa [Japonca] Manga
Bölümleri kaydetmeye devam ediyorum. Hatta bugün bir paylaşım daha yapacağım. Fakat kafamı karıştıran bir konu var size de danışmak istedim.

Hepimiz mangayı Shinji'nin bölümleriyle okuduk. Fakat siteden yayınlanan bölümlerin bazılarında farklılıklar var. Örneğin; 29. bölüm Shinji'de bittiğinde, sitedeki 29. bölüm devam ediyor. Nasıl devam ediyor peki? Shinji'de 30. bölüm içerisinde yer alan 10 sayfa, sitedeki 29. bölüm içerisinde.

Benzer bir şey de, 47-48. bölüm civarlarında var. Shinji'de ayrı şekilde olan 2 bölüm, sitede tek bölüm olarak yayınlanmış.

Size danışmak istediğim şey şu; ben arşivlerken nasıl arşivlemeliyim? Benim görüşüme göre siteye göre gitmeliyim, ama sizin de görüşünüzü almak istedim.
uasDT6.png
Bu farklılık manga bölümlerinin yayınlandığı zaman ile daha sonra bunların kitap haline (Tankoubon) getirilmesi esnasındaki birleştirmelerden kaynaklanıyor. 

Yani aslında her ikisi de doğru ancak bir tercih yaptıktan sonra yeknesaklık adına aynı şekilde ilerlemek en doğrusu olacaktır. 

...

Bu arada ben de sayende indirmeye devam ediyorum, emeğine sağlık.
Sitede yer aldığı şekliyle indirmeye karar verdim. Sonuçta indirdiğimiz yer alelade bir site değil, CT'nin orijinal sitesi. Öyle uygun gördülerse vardır bir bildikleri.

33. bölüme kadar yüklenmiştir. Az bölüm geldi gibi görünebilir ama bölümlerden 2 tanesi 100 sf biri 75 sf. :)

Musashi maçının sonuna geldik böylece. Son bir maç kaldı. 2-3 güne tamamlanmış olur diye tahmin ediyorum.

Ayrıca bugün gördüğüm kadarıyla, ortaokul ve Jr.Youth da eklenecek sanırım siteye.
uasDT6.png
Mangada 49. bölüme kadar geldik. Bir de "I am Misaki Taro" özel bölümünü yükledik. Böylece Meiwa maçı sona ermiş, gidenler gitmiş kalanlar kalmıştır.

Şu anda sitede yayınlanan en son bölüm bu. Bundan sonra bölüm yüklenirse ortaokul turnuvası bölümlerine geçeceğiz. Yüklendiği takdirde indirip onları da eklerim ilk mesaja.

Sizlerden ricam, indirenler bölümleri kontrol edebilirlerse, hataları söylerlerse sevinirim. Bunları kaydetmek gerçekten çok uzun vakit alıyor, tüm sayfaları tek tek kaydettim. Her ne kadar Shinji'den sayfaları kontrol ederek ilerlesem de, hata olduysa düzeltiriz.

Umarım geri kalan bölümler de yüklenir siteye. Yüklenene kadar görüşmek dileğiyle.
uasDT6.png
Ellerine sağlık abi
e487d713a9420943fa97d538710885b2.jpg
HolyTsu-Sonuna Kadar Tsubasa..
Eski Nick= Super Striker
@imparator_03

Teşekkürler.

Siteyi ara ara ziyaret ediyorum, orta okul turnuvasının Japonca bölümleri henüz yüklenmedi. Yüklenecek ümidimi kaybetmeye başladım açıkçası. :)

Ama bugün bu indirdiğiniz bölümlerin duyurusunu retweet yaptılar hesaptan. Durduk yere böyle bir duyuru yapınca aklımda "acaba ilkokul bölümlerini kaldırıp ortaokul bölümlerine mi geçecekler" diye bir düşünce oluştu.

Ama daha da büyük hayal kırıklığına uğramamak için, çok da beklenti içine girmiyorum. :)
uasDT6.png

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi