Misaki ile Napoléon arasındaki Combi Play hakkındaki düşünceniz nedir?
Uyumlu bir ikili
50.00%
3
Alakasız bir ikili
50.00%
3
6
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Misaki ile Napoléon arasındaki "Combi Play" için ne düşünüyorsunuz?
Captain Tsubasa 3 Koutei no Chousen'i ilk oynadığımda Misaki ile Napoléon'u aynı takımda oynar bulduğumda açıkçası şaşırmıştım. Ben, çocukluğumdan bu yana (ki o zamanlar Misaki en çok sevdiğim karakterdi) bir gün Misaki ve Pierre aynı takımda ter dökecek sanırdım, öyle bir beklentim vardı. Tabii, bu CT'de hiçbir zaman gerçekleşmediği gibi, gerçek olacak gibi de durmuyor. 

7aK951.png

Bu oyunda bazı sahneler (Hernandez'in ve Müller'in kurtarış sahneleri gibi) doğrudan doğruya mangadan alınmadır. Muhtemelen pek azımız bu yukarıdaki sahneyi biliyordur (yanlış anlaşılmasın ama aslında biraz da sitemle de olsa manga okumayı, daha doğrusu okumayı bilmeyen bir toplum olduğumuz için böyle söylüyorum). Misaki, mangadaki bu sahnede Pierre'den, Napoléon ile verkaç yaparak (ki burada izleyenler tarafından "Combi Play" dendiğini görmekteyiz) sıyrılmaktadır. 

Elbette ikili oyun ve Misaki denince akla gelen ilk ve belki de yegane isim Tsubasa olsa da Misaki'nin bir kereliğine de olsa Napoléon ile böylesi bir paslaşma yapmış olması güzel bir detay. Hatta oyunda da Misaki ile Napoléon yalnızca 1 defa Combi Play yapmaktadır. Yani kısacası en azından şahsi görüşüm olarak mangadaki bu anı oyuna son derece güzel uyarladıklarını düşünüyorum.

Peki ya sizce?

- Misaki ile Napoléon Champs Elysees forması altında uyumlu bir ikili olmuşlar mı?
- Rakipleri olarak Schester'in seçilmiş olmasını ne şekilde değerlendiriyorsunuz?
- Yorkshire (Matsuyama), Hamburg SV (Wakabayashi), Mexico City (Hyuuga) ve Sao Paulo (Tsubasa) kulüplerini düşündüğümüzde bu güçlü takımlar içerisindeki yerleri neresidir? Yalnızca bu takımlardan oluşan özel bir turnuva yapılacak olsa kupayı kazanma şansları ne olurdu?
Ben Tsubasa&Misaki ikilisi varken bu ikiliyi mantıklı bulmuyorum. Yani nasıl Tsubasa&Misaki Altın İkili ise, Napoleon ile de Pierre Fransa'nın Altın İkilisi'dir.

- Misaki ve Napoleon uyumlu bir ikili değiller bence.

- Rakipleri Schester değil de Pierre'li Bordeaux olsaydı daha iyi olabilirdi, böylece daha çekişmeli bir maç olabilirdi.

- Özel bir turnuvada olsalardı kazanma şansları çok düşük olurdu bence, zaten bu takımın oyundaki kalecisi Justo tam bir kova, Hamburg SV ve Mexico City gibi takımlara gol atmak çok zor olacağı gibi Mexico City'de Hyuuga, Hamburg'da da en azından forvetlerinden kolayca gol yerlerdi. Sao Paolo'da Tsubasa'nın yanı sıra Babington gibi iyi bir orta saha ve Amaral ile Doutor gibi iyi defans oyuncuları artı hava topları gayet iyi forvet Gil'li bu takıma da pek şansları yok gibi. Son olarak Yorkshire; Yorkshire ile Champ Elysees benim gözümde eşit gibidir güç açısından. Ama o turnuvada Yorkshire'ı eleseler bile diğer takımlara karşı pek bir şansları yok bence. : D
Bence çok çok uyumlu bir ikililer. Hatta Misaki&Pierre'den daha iyi bana kalırsa : )

Champs Elysees benim CT3'te en en çok keyif aldığım kulüp. Bunun bir sebebi Misaki&Napoleon ikilisini sevmem, bir sebebi de iki tane özel şutörlerinin olması. Diğer kulüplerimizin aksine gol için bir adama bağlı değiller, bu yüzden hoşuma gidiyor Mutlu

Ama rakipleri olan Schester olmamış bana kalırsa. Bir yandan da maçla uyumlu çünkü ilk maçlarda rakip oyuncuların oyun stilleri birbiriyle uyuşuyor. Yine de ben bu ikiliyle oynarken açıkçası birden fazla oyuncusu olan bir rakip takım tercih ederdim.

Bir turnuva yapılırsa kazanma ihtimalleri var ama çok düşük. Yorkshire ve Hamburg'a ihtimal vermiyorum, Champs Elysees'in ihtimali de Mexico City ve Sao Paulo'nun yanında oldukça düşük. Mutlu
Discord: owarida14#3381 "o14"
Benim cevabım uyumsuz bir ikili oldukları yönünde. Hemen neden böyle düşündüğümü açıklayayım.

Misaki ile Napoleon yetenek olarak pek tabii ki uyumlu olabilir. Zaten mangada gördüğümüz de; içgüdüleri ve oyun bilgileri, tamamen birbirine yabancı 2 oyuncu olmalarına rağmen, kaşla göz arasında uyumlu oynamalarını sağlıyor. Fakat karakter olarak Napoleon, Misaki'ye ağır gelir. Misaki çok nadir 1-2 an dışında (ki bunların en acısı Golden-23'teki Tachibana olayıdır) genelde uysal, uyumlu ve sıcak kanlı birisidir. Napoleon'un bu çirkef oyunu (aslında ben biraz da eski oyuncu Eric Cantona'ya benzetirim, kim bilir belki ondan esinlenmiştir) Misaki'ye ağır gelebilir.

Benim tanıdığım Misaki asla Pierre gibi Napoleon'a tokat atarak onu kendine getirmez. Dolayısıyla aralarında bir soğukluk oluşur. Onu en iyi yapacak kişi de Matsuyama'dır. Çaktı mı tokadı feleği şaşar Napoleon'un. Big Grin

Schester seçimi bence dünyanın en alakasız seçimi. Orada Pierre olması gerekiyor bence de. Fakat oyunun senaryosu gereği finalde rakibimiz Almanya olacak. O yüzden maçlar boyunca Alman oyuncuları tek tek tanıtma amacıyla bu maçları ayarlamışlar. Kapellman, Kaltz, Schester ve Schneider. Hepsiyle sırayla maç yapıyoruz. Yani bu karşılaşma senaryo kurbanı olmuş biraz da.

Son olarak en güçlü takım bence Hyuga ve Wakashimazu'lu Mexico City'dir. Tsubasa'nın bu sakat ayağıyla gol atması o kadar da kolay değil. Wakashimazu'nun Drive Shoot'a karşı başarısını biliyoruz. Bir de Moko olunca forvette. Bence onlar alır kupayı.
uasDT6.png
Benim görüşüm saçma bi ikili oldukları yönünde Misaki teknik Napoleon sert oyuncu o yüzden uyumlu değiller bence.
Schesterin uyumsuz olduğu düşünülmüş ancak bana göre Alman oyuncuları tanıtma amaçlı bu ilk maçlar Schester kesinlikle en uyumlu kişi olmuş Napoleon Misaki ikilisine gelirsek göze hoş geliyorlar bence ben nedense beğeniyorum bu ikiliyi turnuva olursa kazanacak takım bana kalırsa Mexico City olur.
DkuN7EhXcAE0Se0.png?width=400&height=267
Yağız'cım benim yazdığımı iyi okumanı rica ediyorum. Ben de hikaye sebebiyle tanıtıldığını söyledim zaten. Ama Pierre-Napoleon ikilisinin karşısına Schester ne alaka. Big Grin 10 kişiye sorsan 9'u Pierre yakışır der. Hikaru Matsuyama'nın koyduğu sayfadaki sahnenin hatrına zaten Pierre konur direkt. :)
uasDT6.png
(16/07/2020, Saat: 10:06)ScoUnk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yağız'cım benim yazdığımı iyi okumanı rica ediyorum. Ben de hikaye sebebiyle tanıtıldığını söyledim zaten. Ama Pierre-Napoleon ikilisinin karşısına Schester ne alaka. Big Grin 10 kişiye sorsan 9'u Pierre yakışır der. Hikaru Matsuyama'nın koyduğu sayfadaki sahnenin hatrına zaten Pierre konur direkt. :)

Sana söylemedim hatta Almanya konusunda dediklerinin doğru olduğunu kabul etmek istedim
DkuN7EhXcAE0Se0.png?width=400&height=267
Anlaştık o zaman.  Göz Kırpma
uasDT6.png

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi