• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Captain Tsubasa 3 Koutei no Chousen [Ara Sahneler]
"yüksek hızda dönen vücudun enerji artırıyor"

Cümlesini tam olarak algılayamadım. Yüksek hızda dönen top mu? Yoksa şut çekerken bükülen vücut mu?
uasDT6.png
Yüksek rotasyon kazanan elbette topun kendisi ve bu sayede vücut enerji açığa çıkarıyor.

Ama şimdi dönüp baktım da kafa karışıklığına sebep verecek derecede kötü çevirmiş o cümleyi, düzenlesem iyi olacak. 
Neyse ki takip eden birileri var da müdahale edebiliyoruz.  Mutlu
http://www.mediafire.com/file/4ulba7qbel...D.pdf/file

Bugünkü güncelleme ile birlikte oyunda kulüp maçları içerisinde oynaması son derece zevkli bir karşılaşma olan Yorkshire vs Manchester maçı öncesi-sırası ve sonrasında yazılan, çizilen, söylenen, dikkate değer her ne varsa çevirisini bulmanız mümkün olacak.
Ben Kaltz'ı hiç sevmezdim. Bu oyunu oynadıktan ve özellikle bu maçta Kaltz'ı durduramadıktan sonra saygı duymaya başlamıştım. Şimdilerde Rising Sun okuyorum geç de olsa, Kaltz'ı sevmeye başladım. :)

Yakında yayınlanmış tüm bölümleri okumam bittiğinde uzuun bir yazı yazacağım foruma, orada daha net anlatırım derdimi. Şimdi yazmama sebebim, tartışmalar sırasında spoiler kaçar birinin ağzından, çifte atmak zorunda falan kalırım, sıkıntı olmasın. Big Grin
uasDT6.png
Thomas ile Kaltz'ın frikik şutunu bizden biri yavaşlattığı halde yumrukla yediğini hatırlıyorum. Sanırım şanssızlıktı çünkü yumrukla çok rahat yakalar Thomas. Ayrıca Matsuyama bende hiç bir zaman Kaltz'a karşı birebirde kaybettiğini hatırlamıyorum. Her haliyle mükemmel birisi Matsuyama Hikaru. Göz Kırpma
@ScoUnk
Kaltz'ın kıymetini ben de geç fark edenlerdenim. Meğerse adam Kaltz Reismiş de benim haberim yokmuş.  Dil Hem oyunlarda hem de özellikle mangada Almanya için çok kilit bir isim. 

@deltojo
Çeviride de dile getirildiği üzere, Kaltz, Matsuyama'ya ilk defa çalım (Harinezumi Dribble) atacağı zaman senaryo gereği Matsuyama'nın onu durdurma ihtimali sıfır. Eagle Tackle bile yapsanız, Kaltz'a engel olamıyorsunuz.  Mutlu
Kaltz yok ama en azından onun takımı Hamburg SV ile "zorlu" Bayern mücadelesini tekrar hatırlamak isteyenler için ara sahne çevirileri tamamlanmış durumdadır. 

Oyundaki en özel karşılaşmalardan bir tanesi olduğu için büyük bir ilgi ve merak ile çevirileri yaptım. Her zaman ve her yerde olduğu gibi Wakabayashi ile Schneider arasındaki mücadele görülmeye değer. 

http://www.mediafire.com/file/4ulba7qbel...D.pdf/file
"Kaleyi koruyacak olan Great Super Goal Keeper Wakabayashi-kun"

Burada sen mi oyun mu yanlış yazmış? :)

Her zamanki gibi Genzo büyük oyunu görmüş ve Alman oyuncuların özel bir hazırlık içerisinde olduğunu fark etmiş. Japonya takımında Perception yeteneği en yüksek olan kişi Genzo bana göre. Big Grin
uasDT6.png
Wakabayashi'nin bu en bilindik unvanı kimi zaman GSGK şeklinde de yazılıyor. Daha önce hiç görmemiş olmana şaşırdım.  Mutlu

Genzou yalnızca Kaltz'ı dile getiriyor ancak birkaç maç önceden Kapelloman'ın da Monterrey'e gittiğini biliyoruz. Dahası Metza da Hamburg SV oyuncusuydu ancak o da yok. Haydi senaryo gereği Kaltz ve Kapelloman'ı anlıyorum da hiç değilse bu maçta Metza bari olsaydı, tek başına Wakabayashi, Schneider'e karşı ne yapsın.  Yorgun

...

Wakabayashi, Schneider'e bir daha Neo Fire çeksene diyor, Schnei ise sürekli vuracak kadar aptal mıyım? yanıtını veriyor. Vurursa nolur, ne kaybeder anlamış değilim.  Dil

Çalışma için bu maçı oynayınca bir kez daha Wakabayashi'nin bu oyunda ne kadar güçsüz olduğunu fark ettim. Bana göre TECMO oyunlarındaki Wakabayashi'nin güç sıralaması,

1- Captain Tsubasa 5 Hasha no Shougou Campione
2- Captain Tsubasa 4 Puro no Raibaru-tachi
3- Captain Tsubasa
4- Captain Tsubasa 2 Super Striker
5- Captain Tsubasa 3 Koutei no Chousen
(16/08/2020, Saat: 14:50)Hikaru Matsuyama Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Wakabayashi, Schneider'e bir daha Neo Fire çeksene diyor, Schnei ise sürekli vuracak kadar aptal mıyım? yanıtını veriyor. Vurursa nolur, ne kaybeder anlamış değilim.  Dil

Ne kadar çok o şutu vurursa, o kadar çok zayıf ya da güçlü yönleri hakkında fikir vermiş olur Genzo'ya.

Rising Sun Spoiler

Genzo gibi bir kaleci, o şutu yedikçe onu durdurmanın yolunu keşfeder.
uasDT6.png

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Captain Tsubasa III Koutei no Chousen [Rehber] Hikaru Matsuyama 8 207 25/10/2020, Saat: 22:21
Son Yorum: Hikaru Matsuyama
  Captain Tsubasa 3 - Milli Maçlar deltojo 1 96 23/08/2020, Saat: 21:02
Son Yorum: imparator_03
  Captain Tsubasa 3 - Kulüp Maçları deltojo 1 100 22/08/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Hikaru Matsuyama
  Captain Tsubasa 3 (SNES) - %50 İngilizce versiyonu knighTeen87 0 206 19/05/2020, Saat: 19:50
Son Yorum: knighTeen87
  Captain Tsubasa 3 Kitapçık - RAW ScoUnk 4 621 06/04/2020, Saat: 21:20
Son Yorum: ScoUnk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi