• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Captain Tsubasa 3 Koutei no Chousen [Ara Sahneler]
Captain Tsubasa ve Captain Tsubasa 2 Super Striker ardından seriyi bozmamak adına bu defa Captain Tsubasa 3 Koutei no Chousen'deki tüm ara sahneleri Japoncadan Türkçeye çevirerek oyunla alakalı tüm gizemleri bir bir ortaya dökeceğim.  Dil

Bu süre zarfında yakın zamanda bu oyunu hep birlikte oynadığımız için tecrübelerinizi benimle paylaşmanız ve şayet farkında olmadan herhangi bir ara sahneyi atlayacak olursam beni uyarmanız sizlerden isteğimdir. Böylece hiçbir şeyi atlamadan bu oyuna dair çok güzel bir çalışma ortaya koymuş oluruz.

Ayrıca bu yapacağımız çevirilerle birlikte oyunun senaryosunun çok daha doğru bir biçimde anlaşılmasını da sağlamış olacağız.

http://www.mediafire.com/file/4ulba7qbel...D.pdf/file
Eline sağlık, uzun yolda şimdiden başarılar.
uasDT6.png

Montmartre maçına ilişkin "benim bildiğim kadarıyla" tüm ara sahneleri de alıp çevirmiş bulunuyorum. Bu maç için hem maç öncesi hem maç içi (üstelik her iki devre de dahil) ve hem de maç sonrası olmak üzere olabilecek muhtemel tüm anlara ara sahneler sıkıştırmışlar. 

Captain Tsubasa oyunlarında bu ara sahnelerde neler konuşulduğunu anladığımız zaman oyun hem daha zevkli bir hal alıyor hem de rakibi daha iyi tanıyarak maçımızın daha kolay geçmesini mümkün hale getirebiliyoruz.
Misaki'nin o top kaptırma olayı benim oldukça sinirimi bozmuştu. Net hatırlıyorum. Kızgın
uasDT6.png
Senin en azından bir sonraki oynayışında çok farklı bir deneyim yaşayacağını düşünüyorum.  Mutlu

Ben, oyunda Misaki ile Napoléon Combi Play yaparken Schester'in kestiğini bildiğim için ona pas atmıyordum. Böylece hiç bu sıkıntıyı yaşamadım. Ancak ikinci yarı yine Misaki'ye pas atıldığında Schester'in bir kez daha topumuzu kaptığından haberim yoktu. Bu çeviriler sayesinde her defasında yeni bir şeyler öğreniyorum.  Drink

Bu arada (okuduğunu farz ederek söylüyorum) her iki top kaybında da aslında Misaki'mizin hiçbir suçunun olmadığını görüyoruz. Maç başlamadan zaten Schester'e bilenen (ki tabiatı gereği böyle bir oyuncudur o) Napoléon, ilk devre "Haydi, ona ikili futbolumuzu gösterelim!", ikinci devre "Misaki topu bana yolla, Canon Shoot ile gol atacağım!" diye 2 defa celallendiği için topu kaybediyoruz.  Dil

Rakip açısından baktığımızda ise Schester'in son derece kurnaz bir karakter olarak resmedildiği çok açık. Sevenleri için güzel, atlanmaması gereken bir detay bence.
Schester'ın lakabı neydi hatırlamıyorum ama bana sorsalar "Kurnaz Tilki" derdim. Hani bazı oyuncular olur da, aklı bir başka çalışır. Takımda Messi olmaz da İniesta olur, onun gibi.

Final maçında diğer oyuncuların gölgesinde kalması çok yazık oldu. Sonra da göremedik zaten. (En azından Rising Sun'a kadar, henüz Rising Sun okumadım, okuyunca göreceğim.)
uasDT6.png
Mexico City vs Monterrey maçının her anında -BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA- ortaya çıkan sahnelerin çevirilerini tamamladım. 
Kapelloman vs Hyuuga çekişmesi oldukça ilgi çekici, merak edenlerin hizmetine bila bedel sunulmuştur.  Mutlu

...

Kapellomann ile Hyuuga arasında ki mücadele çekişmeliydi. Ellerine sağlık. Diğer maçları da merakla bekliyorum. Göz Kırpma
Oo yeni bölüm gelmiş baktım hemen. Kapelloman bu oyunda durdurmakta en çok zorlandığım kişiydi. Taç çizgisine çok yakın bir şekilde topu alıyor ve hemen şut çekiyor. Şutunu da durdurmak kolay değil.
uasDT6.png
Kapelloman'ın taç çizgisine yakın yerden vurduğu SideWinder'ın daha güçlü olması onu benim gözümde tüm Captain Tsubasa oyunları içerisindeki bütün o oyuncular arasında çok özel bir yere konumlandırıyor. Şöyle bir hafızamı yokladığımda bu türden bir özellik sergileyen bir ikinci oyuncu yok CT oyunlarında. 

Bununla ilgili en çok merak ettiğim bir diğer husus ise taç çizgisi ile diğer noktalardan vurduğu şutlar arasındaki stat veya % farkının ne kadar olduğu. Bunu da elbette ancak bu oyunla ilgili hack çalışması filan yapanlar bilir, beni aşan bir konu. 

Hyuuga ile aralarındaki ofansif çekişme ise bence son derece güzel, oyunu ve bu karşılaşmayı özel ve zevkli kılıyor. Ayrıca Captain Tsubasa 2 Super Striker'da yakın görünümü bile yokken, burada hem yüzünü görebiliyor olmamız hem de bir kimliğe bürünmüş olması onu benimsememizi sağlıyor.

...

Tsubasa vs Meao mücadelesinde 2 nci raund! 
Sao Paulo vs Gremio maçının çevirisi ile konu güncelliğini korumaya devam ediyor!!  Mutlu

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Captain Tsubasa III Koutei no Chousen [Rehber] Hikaru Matsuyama 8 207 25/10/2020, Saat: 22:21
Son Yorum: Hikaru Matsuyama
  Captain Tsubasa 3 - Milli Maçlar deltojo 1 95 23/08/2020, Saat: 21:02
Son Yorum: imparator_03
  Captain Tsubasa 3 - Kulüp Maçları deltojo 1 98 22/08/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Hikaru Matsuyama
  Captain Tsubasa 3 (SNES) - %50 İngilizce versiyonu knighTeen87 0 206 19/05/2020, Saat: 19:50
Son Yorum: knighTeen87
  Captain Tsubasa 3 Kitapçık - RAW ScoUnk 4 618 06/04/2020, Saat: 21:20
Son Yorum: ScoUnk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi