• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Captain Tsubasa (NES) [Analiz]
Captain Tsubasa'nın 1988 yılında çıkan orijinal yani ilk oyununa ilişkin detaylı bir Analiz (Çözümleme) yapmak senelerdir aklımda olan bir projeydi ancak hem oyunun bizatihi kendisine has bir takım hususları nedeniyle uzunca bir zaman neyi nasıl yapacağıma karar veremeyişim ve hem de hiçbir detayı atlamamak adına titiz çalışmak gibi saplantılarım nedeniyle bu çalışmayı tamamlamak aylarımı hatta yıllarımı aldı. İçerisinde yer alan bilgiler özenle bir araya getirildi. Defalarca okunmuş olmasına karşın illa ki hala hatalar barındırıyor olabilir, tekrar birkaç kere daha okuyacağım, bu nedenle indirme linkini güncelleyebilirim. 

http://www.mediafire.com/file/upakrzvr1l...D.pdf/file

- En başta uzun zaman bu oyunu oynayarak edindiğim deneyimler, 
- Ardından yakın zamanda yaptığım Captain Tsubasa (Kullanım Kılavuzu) çevirisi,
- Faydalandığım birkaç Japonca sitesi (ki bunlardan referanslar kısmında bahsettim)
- son olarak özellikle bu sitede bu oyuna dair açılmış birçok başlık altına atılan kıymetli yorumlar

İşte bütün bunların toplamı sonucunda bu güzel çalışma nihayete erdi diyebilirim. 

Bu nedenle çalışmaya doğrudan olmasa bile dolaylı yoldan destek veren herkese de teşekkür ederim. 

Umarım bunu bir seri halinde devam ettirebilirim. 

Ancak bu hızla devam edecek olursam tüm CT oyunları için benzer çalışmalar ortaya koymaya kalan ömrüm yeter mi emin değilim.  Yorgun

...
Süpersin!
Discord: owarida14#3381 "o14"
Son dönemde neden çok fazla ortalıkta görünmediğin ortaya çıktı. Big Grin

Bu gerçekten çok ince detaylı ve güzel hazırlanmış bir analiz.

Oyunu oynamayanlar bile sadece okuyarak ne oluyor ne bitiyor çok rahat öğrenebilir.

Eline sağlık.
iGOb2wq.png
Çalışmayı Nishikigaoka maçına kadar okudum ve aşırı detaylı olduğu için bayağı faydalı içerikler var bu belli oluyor. Yani oyunu bitirecek olanlar kesinlikle bu çalışmayı okumalı. :)
[img=0x0]https://eksiup.com/p/kz185483b4j7[/img]
Konuyu gördüğüm anda yorum yazmıştım, şimdi analiz çalışmasının bazı bölümlerini okudum ve admin olmamın verdiği aşırı geniş yetkiye dayanarak +10 rep hakkımı kullandım. Mutlu

Çok başarılı olmuş, oyunu tekrar bitirecek olursam bu dosya eşliğinde bitireceğim kesinlikle. Mutlu
Discord: owarida14#3381 "o14"
Bu çalışma için bu sitede açılmış olan ve az ya da çok yazılanlardan yararlandığım başlıklar şunlar,

- Captain Tsubasa (Ara Sahneler),
- Captain Tsubasa (Kullanım Kılavuzu) [Türkçe],
- Captain Tsubasa (Info),
- Maça çıkarken söylenen sözler,
- Takımlar, oyuncular, özel hareketler (DevilTi),
- Ölüm Grubu (Anket),
- Beraber CT1 oynayalım (Etkinlik),
- Grup maçlarındaki rakiplerimiz hakkında,

Bütün bu başlıklarda herkesin atmış olduğu mesajları filan defalarca okumuşumdur. Bu başlıklarda yer alan ve kaydadeğer gördüğüm hemen her şeyi de çalışmaya dahil ettim. 

Kısacası şunu söylemeye çalışıyorum,
Ben bütün o mesajlar ve kullanıcıların katkıları olmasa da bu çalışmayı bir şekilde yapar, tamamlardım ancak bu derece detaylı olur muydu emin değilim. İşte forum kültürü bu nedenle önemli ve bu nedenle çok kıymet verdiğim bir ortam. 

Umarım benzer çalışma ve projeleri Captain Tsubasa özelinde, manga-oyun-anime için de hep birlikte ortaya koyar, keyif alarak edindiğimiz deneyimleri başkalarıyla da paylaşmayı sürdürürüz.  Mutlu
Emeklerine sağlık abim ?
VLP2Ry.gif
セクメ-ショット

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Captain Tsubasa [Ara Sahneler] Hikaru Matsuyama 8 1.867 30/05/2020, Saat: 15:06
Son Yorum: Hikaru Matsuyama
  Captain Tsubasa [NES] Kullanım Kılavuzu (Türkçe!) Hikaru Matsuyama 38 2.917 16/05/2020, Saat: 09:10
  Captain Tsubasa (Info) Hikaru Matsuyama 23 5.489 31/12/2019, Saat: 11:04
Son Yorum: owarida14
  Captain Tsubasa (Analiz) owarida14 16 3.479 23/11/2019, Saat: 08:25
  Captain Tsubasa (NES) - Lineker (リネカー) [NONCANON Karakter İncelemesi] Retro Gamer 4 1.446 03/11/2019, Saat: 12:05
Son Yorum: Retro Gamer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi