• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Birlikte CT3 oynayalım!
Mexico City 5 - 3 Monterrey

Gerçekten çok enteresan bir karşılaşma. Maç boyunca Kapelloman 4 SideWinder şut çekti, zaten bunlardan ilki senaryo gereği direkt gol oluyor, iki tanesi de Sankakutobi yapmama rağmen gol oldu, sonuncusu ise yine Sankakutobi'yi aşıp direğe çarpıp patladı, yani bana öyle geliyor ki direğe çarpmasa o da gol olacaktı. Özetle adamın hiçbir şutuna karşı hiçbir şey yapamadım.  Yorgun

Diğer yandan maça daha başlamadan Kapelloman'ın etkili olacağını bildiğim için onu Hyuuga ile marke ettim ancak heyhat bir kez olsun karşı karşıya gelmezler mi ya.  Kızgın Bir daha bu maçı oynayacak olursam ne Hyuuga ne de bir başkası ile bu herifi markaja alacağım. 

Son olarak da Hyuuga ile (652 guts) gol atmaya çalışmak asgari ücretle ev geçindirmeye çalışmak gibi bir şeydi.  Dil Resmen bir noktadan sonra gol atmak işkenceye dönüşüyor. 

Sırada Gremio maçı var, umarım daha mantıklı bir 90 dakika beni bekliyordur.  Mutlu

s0t0gk.png
Bu oyunda zaten marke özelliği bozuk gibi. Kapelloman ya da başka bir oyuncuyu 10 oyuncuyla da markeye alsam (tabii ki de öyle bir şey yapmam) marke ettikleri kişinin üstünde koloni halinde gidiyorlar, bu tamam. Ama marke ettikleri adam hareket etti mi onlar hala orda kenetli bir şekilde bekliyorlar. Ancak 2-3 dakika sonra hareket ediyorlar.

Kapelloman kanatta çok daha yüksek bir statla vuruyor herhalde. Yani kanattan vurduğu Sidewin Shoot daha güçlü oluyor ki zaten orta sahadan vurduğu Sidewind'e Wakashimazu Sankakutobi ile catch yapabiliyorken kanattan vurdu Sidewind'e hiç bir şey yapamıyoruz.
Skoru vermeden önce uyarayım. Birden fazla skor vereceğim, çünkü yenildiiiiiiiiiiiim.  Dil Hepsi için SS almadım artık.

Mexico City: 2-3 :Monterrey
1st 19:40 Hyuga (Mexico City)
1st 19:30 Kappelman (Monterrey)
2nd 24:30 Hyuga (Mexico City)
2nd 21:40 Kappelman (Monterrey)(Pen.)
2nd 08:20 Kappelman (Monterrey)(Pen.)

2 kere penaltıdan gol yeyip, son saniyede de direkten topum dönünce, maalesef yenildim.

Champs-Élysées: 6-2 :Montmartre
1st 22:40 Misaki (Champs-Élysées)
1st 13:40 Napoleon (Champs-Élysées)
1st 05:20 Schester (Montmartre)
1st 00:10 Misaki (Champs-Élysées)
2nd 26:50 Schester (Montmartre)
2nd 17:20 Misaki (Champs-Élysées)
2nd 12:00 No.7 (Champs-Élysées)
2nd 02:00 Misaki (Champs-Élysées)

yACHtf.png

Mexico City: 6-1 :Monterrey
1st 25:10 Hyuga (Mexico City)
1st 17:00 Kappelman (Monterrey)
1st 13:10 Hyuga (Mexico City)
1st 08:30 Hyuga (Mexico City)
1st 00:10 Hyuga (Mexico City)
2nd 22:40 No.8 (Mexico City)
2nd 03:20 Hyuga (Mexico City)

CT oyunlarında şu olayı seviyorum. Yenildikten sonra "Gün gelecek hepinizin ağzına sıçacağım!" tarzı daha güçlü geri dönüyorsunuz. İlk maçta baya zorlanmıştım. Level atlayınca daha rahat gol attım, daha rahat pas kestim, daha rahat top kaptım ve paslarım daha rahat geçmeye başladı. Sonuç da farklı galibiyet oldu.

Oyunda yenileceğimi biliyordum, sağlık olsun. :)
uasDT6.png
Sao Paolo 2 - 1 Gremio

Harika bir maçtı ve çokça da şansılıydım. Kalp-sevgi

İlk yarı: Daha ilk dakikalarda hızlı bir atakla rakip ceza alanına geldim ve Tsubasa'ya orta açıp Cyclone vurdum ama direkten döndü ve gitti dediğim anda Tahamata geldi, şutu tamamladı ve bir sıfır öndeydim ki daha gol sevinci yaşayamadan Da Silva vurdu ama direkten döndü. Sonra top yine rakibe düştü ve Amaral ile Doutor vardı karşısında ama o adam 'Strong' Volley vurdu. Tabii Amaral, Doutor ve Renato ne yapsın Strong bir kere durduralması çok zor bir şey olduğu için gol oldu ve skor 1-1. İlk yarı çoğunluk olarak rakip ataklarıyla ve bizim savunmamızla bitti.

İkinci Yarı: Top onlarla başladı. Da Silva kaleye kadar özel çalımıyla geldi, Renato'yu da çalımladı, vurdu ama Amaral çizgiden çıkardı. Göz Kırpma Devrenin ortalarında Tsubasa ile Drive Overhead vurdum ama Meao yakalama yaparak uzaklaştırdı. Mutsuz Ordan sonra zaten maçta 2 tane kornerle 6 dakika eriyince son 5 dakika kaldı, Tsubasa'nın enerjisi de 100 küsür bir şey. Biraz zaman erittim 150 oldu. Tsubasa'ya orta açtım ama karşısında defans vardı. Tabii ben gol heyecanıyla kontrol seçeneğini seçtim ve başarılıydı. 'Tamam o zaman Meao'ya çalım atarım' dedim ama karşıma iki kişi çıktı. Onları da geçtiğim de son 1 dakika kalmıştı. Son olarak karşımda Meao var, ama Tsubasa'nın enerjisi Heel Lift için yetersizdi. Bende anın heyecanıyla normal çalımı seçtim. Ama Meao çalım değilde şut durdurma yaptı herhalde, kaleciyi de geçtim ve vurdum ama defans çıktı şuta, o da durduramadı ve son 30 saniyede durumu 2 - 1 yaptım. Gremio atağında maç sona erdi.

Bu arada rakibin iki atağı direkte patladı, onu yazmayı unuttum. :)
CT3'ün senaryosunu daha önce 1 kere oynadım. Onu da Çin maçına kadar. O yüzden, rakiplerin gücü hakkında çok fazla bilgim olmadan oynuyorum. Dolayısıyla ilk maç deneme tahtası gibi oluyor. İkinci maç ise galip geliyorum.

Sao Paulo: 3-3 :Gremio (Pen 1-3)
1st 10:20 Tsubasa (Sao Paulo)
1st 04:50 Da Silva (Gremio)
Extra Time
1st 08:10 Tsubasa (Sao Paulo)
1st 03:10 Tsubasa (Sao Paulo)
1st 00:00 Da Silva (Gremio)(Pen.)
2nd 00:00 Da Silva (Gremio)

Bu maçta normal süre 1-1 bitti. Uzatmalar ise 2-2. Penaltılarda malesef yenildim. Tsubasa'nın düz rövaşatası direkte top patlayarak sonlandı.

Sao Paulo: 2-1 :Gremio
1st 24:00 Da Silva (Gremio)(Pen.)
1st 15:50 Tsubasa (Sao Paulo)
1st 05:40 Tsubasa (Sao Paulo)

İlk maçta fark ettim ki, Tsubasa ile Cyclone çekmek gerçekten anlamsız. Çünkü Meao, Heel Lift ile birlikte her seferinde geçilebiliyor. Bu maçtaki 2 golü de Heel Lift ile attım. Maç bitiminde Tsubasa'nın 500'den fazla enerjisi vardı. Senaryo gereği otomatik çekilen Cyclone ise, Tsubasa topla bizim ceza sahası önünde buluştuğu için, Meao tarafından durduruldu.

Fakat bu 2 maçta fark ettiğim bir şey var. Rakip takım çok kolay penaltı kazanıyor. İlk maçta penaltıdan gol yemiştim. İkinci maçta da 1 gol yedim, 1 penaltıyı da kurtardım. Dünkü maçıma bakarsanız Monterrey de 1 maçta 2 penaltı golü atarak kazandı maçı. Bu kadar çok penaltı olması bana garip geldi.

SS almayı unuttuğum için bu sefer görsel koymadım.
uasDT6.png
Evet bende farkettim bunu, ama sadece onlara değil bizde çok zorlanmadan penaltı kazanabiliyor. Özel çalımlı adamlarla ceza sahasında 3-4 kişiye özel çalım deneyince ara sıra penaltı olabiliyor.
Sao Paulo 3 - 1 Gremio
İlk yarıyı 3-0 gibi net bir skorla önde kapayıp da ikinci devrede gol dahi atamamak...  Yorgun İkinci yarının başında topu kapıp da Tsubasa ile ilerlerken 4 üncü bir gol daha atacağıma neredeyse emindim ancak senaryo gereği Tsubasa'nın acı çekerek vurduğu ve Meao'nun da kolaylıkla kurtardığı Cyclone şut sonrasında resmen maçın gidişatı değişti. Cidden çok enteresan bir maç oynadım, keyif aldığımı pek söyleyemeyeceğim çünkü daha iyisini hak eden bir performans (en azından ilk yarıda) ortaya koymama rağmen karşılığını alamadım ne yazık ki. 

@ScoUnk
Cyclone çekmek hakikaten bir anlam ifade etmiyor. Super Striker oynayıp da Cyclone şutun ne muazzam bir teknik olduğunu gördükten sonra insan burada da %100 gol atabileceği bir teknik olarak ona sığınmak istiyor ancak senaryo gereği Cyclone şuttan pek faydalanamıyoruz. Gerçi bunu, Roberto'nun sözleri ve oyun ilerledikçe yaşananlar mantıklı bir çerçeveye oturtmaya çalışsa da bu efsanevi şutu bu halde görmek biraz can sıkıcı doğrusu.

Bilmeyenler varsa diye söyleyeyim, Gremio galibiyeti ile birlikte Sao Paulo'yu bir kez daha Rio Cup finaline taşımış olduk.  Drink

https://i.imgyukle.com/2020/06/11/CPmQcR.png
York Shire 3 - 1 Manchester United

Matsuyama ile gol attırmadılar ya bir tane !?

Matsuyama ile gol attırmadılar harbiden. Eagle Shoot ve Overhead Kick vuruşlarımı bir yol bulup durdurdular. Bir Eagle Shoot'ta faul yaptılar, ötekinde direkten döndü. Yine bir tane Overhead Kick'te direkten döndü. Bir tanesinide kaleciyle karşı karşıya vurdum rahatça aldı. Hadi onu geçtim. 3 tane şutum nereye gitti Tecmo nereye ?! Her neyse, Kaltz'ın maçın başlarında ki Free Kick golüyle 0 - 1 geriye düşsemde 3 tane voleyle geri çevirdim. Normalde Kaltz normal şutla Thomas'a gol atamaz ama orada gidip yumruk yerine yakalama yapınca kurtaramadı.

Sırada oyunun en bezdirici ve zor maçlarından birindeyiz. Hamburg VS Bayern Munich. Gol atmak hiç kolay değil. Schneider'in Fire Shoot'u karşısında Wakabayashi zorlanabiliyor. Herkese bu maçta bol şans Göz Kırpma
Hafta sonu gireceği için, 2 maç yapıp atıyorum. Çünkü hafta sonlarını genelde başka şeylere ayırıyorum. Vakit bulursam pazar, bulamazsam pazartesi günü Flamengo maçı ile görüşürüz artık :)

CoWDaU.png

Yorkshire: 4-2 :Manchester
1st 24:40 No.9 (Manchester)
1st 07:30 Matsuyama (Yorkshire)
2nd 20:30 Matsuyama (Yorkshire)(Pen.)
2nd 12:00 Kaltz (Manchester)(Pen.)
2nd 03:10 Matsuyama (Yorkshire)
2nd 00:20 Matsuyama (Yorkshire)

Manchester maçında ilk 2 gol çalım atarak (birinde penaltı yaptılar), diğer 2 golde ise Eagle Shot ile gol attım. Skor sadece 2 fark olmasına rağmen, aşırı zorlanmadım.

CoW1pI.png

Hamburger SV: 2-1 :Bayern München
1st 09:40 No.11 (Hamburger SV)
1st 01:40 No.10 (Hamburger SV)
2nd 04:40 Schneider (Bayern München)

Bayern maçında ise çok çok daha az zorlandım. Wakabayashi sağolsun topları çıkarma konusunda sorun yaşamadı. Rakip kaleci de çok iyi değildi, arka arkaya 2 şut çekerek ya da topun üzerinden atlayarak rahatça gol atabildim. Bir de Bayern takımının bir handikapı var. Oyuncuları çok çok yavaş koşuyor ve atağa kalktıktan sonra defansta kimse kalmıyor. Ben 2. golümü topu dolaştıra dolaştıra, rakip ceza sahasında bomboş durumdaki 6 oyuncumla attım.
uasDT6.png
Yorkshire 5 - 3 Manchester 

Açıkçası Yorkshire değil de Matsuyama, Manchester forması giysin isterdim ama olsun, adamım Matsuyama'nın içinde bulunduğu her takım aynı zamanda benim takımımdır.  Drink

xPiyly.png

Maçın Matsuyama ile Kaltz arasındaki çekişmeye sahne olacağını zaten daha başlamadan biliyordum ancak Monterrey karşılaşmasında Hyuuga ile uygulamaya çalıştığım markaj fiyaskosundan sonra aynı hataya ikinci kez düşmemek adına bu karşılaşmada Matsuyama'mı orijinal mevkisinden hiç oynatmadım. Ayrıca Kaltz'ı yakaladığım zamanlarda her ne kadar çok etkili olacağına inansam da 200 gibi çok yüksek miktarda Guts gideceği için Eagle Tackle da hiç kullanmadım. 

Çok fazla uzatmadan gollerimi söyleyeyim, Matsuyama'm tam 5 tane Eagle Shot ile gol buldu.  Kalp-sevgi Her ne kadar Kaltz hat-trick yapmış olsa da hiiiç umrumda değil. Almış olduğum sonuçtan son derece memnunum. Açıkçası hiçbir Captain Tsubasa oyununda Matsuyama ile bu kadar fazla gol attığımı da anımsamıyorum.  Yorgun

...
Sıradaki Bayern maçı benim korkulu rüyam, %95 ihtimalle yenilmeyi hedefliyorum, haydi hayırlısı.  Dil

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 4 Ziyaretçi