• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kozo Kira'nın Tercihleri? [Spoiler]
Başlıkta spoiler uyarısı yaptığım için direkt konuya gireceğim.

Kira'nın tercihleri hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum.

- Izawa'nın defans olarak oynaması
- Tachibana'ların double volante oynaması
- Sorimachi'nin defansif forvet olarak oynaması
- Wakashimazu'nun forvet olarak oynaması
- 3M'in ofansif üçlü olarak oynaması

Aklıma ilk gelen radikal değişiklikler bunlar. Bu değişiklikler hakkında görüşünüzü merak ediyorum. :)

Not: Golden-23 sonrası spoiler vermeyin lütfen. :)
vW758i1.png
- Izawa'nın DF olarak oynaması beni şaşırtmadı çünkü çok öncesinde oyunda* bile olsa savunmada oynadığını görmüş ve yeterince şaşırmıştım.  Dil
Ayrıca mangayı okuyanlar bilir sensei kelime oyunları yapmayı sever, Izawa'nın isminde de esasen savunma kelimesi mevcut.
(井沢 守) Izawa Mamoru'daki Mamoru kelime anlamıyla savunmak, korumak, müdafaa etmek demek.

Ayrıca ta Shuutetsu zamanlarından biliyoruz ki Izawa hava toplarında üstün niteliklere sahip bir oyuncu, bu özelliğinin de savunma da vazife alması için büyük artı olduğu bariz. 
* Captain Tsubasa 4 Puro no Raibaru-tachi

- Tachibana Kardeşler aslında (umarım yanlış anımsamıyorumdur) hiç dile getirilmemiş olsalar da bana göre CT'nin all-rounder oyuncuları arasındadır. Bu nedenle W Volante, DF, MF ve FW, kısacası her pozisyonda görev almaları benim açımdan hiç sürpriz değil. Seviyorum kerataları.  Dil

- Sorimachi'nin defansif forvet olarak oynayacak olması
İşte bu şaşırtıcı oldu, çünkü daha önceki senelerde Sorimachi'nin bu yönünü hiç görmemiştik. Savunma kabiliyetleri ne derece fark yaratacak merakla bekliyorum.

- 3M
Zaten favori karakterim Matsuyama ile ilgili her ne konuşulsa, yazılsa, çizilse hoşuma gittiği için bu konuda tarafsız olamayacağım.  Yorgun Misaki ve Matsuyama ile birlikte 3M olarak Kira Koç tarafından zikredilmeleri çok hoşuma gitti. Allah Allah dedim, bunca zaman bizim neden aklımıza gelmedi ki.  Dil

- Wakashimazu GK & FW!?
Ve işte bence Koç Kira'nın esas bombası bu! Wakashimazu'yu FW olarak sahada görünce çok şaşırmıştım ve hala da bu şaşkınlığım devam ediyor. Sen yıllar yıllar boyunca bizi bu adamın Karate Keeper olduğuna alıştır, sonra çık, hayır efendim esas hikaye bu değil bakın ben size gerçekleri anlatayım de ve flashback yap!  Mutlu

Ha, Wakashimazu'ya FW olarak sahada durmak yakıştı mı evet yakıştı ama alışmam için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor.  Dil

WY'de zaten Wakabayashi'nin aksine onu ofansif GK olarak tanıma fırsatı bulmuştuk bu defa ise bu ofansif yetkinliğini saha oyuncusu olarak sergileyecek olması kesinlikle seriye farklı bir hava katmaktadır.
Izawa ve Tachibana'lar hakkındaki görüşlerine katılıyorum. Oyunlarda, özellikle de CT2'de Tachibana'ları pasla geçmeye çalışırken neler çektiğimizi biliyoruz. Big Grin

3M zaten tartışmasız beni izlemesi en keyiflendiren şeylerden biri. Hatta 3M + Futsal Combi çok uygun bir beşli.

Wakashimazu konusuna gelince benim görüşüm biraz farklı aslında. Her ne kadar kaleci olarak görmek daha çok hoşuma gitse de, kaleci mevkisinin şöyle bir dezavantajı var. Sahada 3'er 4'er defans ve ortasaha oyuncusu ve 2 forvet olabilir. Ama kaleci olarak istisnasız 1 kişi olmak zorunda. Genzo'nun potansiyeli ve performansı da göz önünde bulundurulduğunda, aslında hiç de kötü olmasan Wakashimazu boşa harcanmış biri olacaktı. O yüzden en azından forvet olarak çekişmelere katılması iyi oldu.

Fakat bunun şöyle bir dezavantajı oldu. Bana göre artık takıma seçilmemesi gereken, onlar yerine oynayan oyuncuların seçilmesi gereken Taki, Kisugi gibi oyuncuların oynama şansı sıfıra yakın oldu. Asıl mevkisi forvet olanlar yerine bile Wakashimazu oynuyorsa (aynı şekilde asıl mevkisi defans olanlar yerine Izawa), bence Taki, Kisugi, Takasugi, Kishida gibi oyuncuların oynama şansları artık imkansıza yakın. Anca WY'deki gibi bir challenge yaratacak kendine sensei.

Bu kararlar arasında en çok Sorimachi değişik geldi. 9,5 numara dedikleri, second striker pozisyonunda oynayacak. Peki Japonya'nın futbolunda böyle bir oyuncuya gerek var mı? En güçlü rakibe karşı bile bir yerden sonra en iyi savunma saldırıdır felsefesini kabul eden bir takımın forveti savunma mı yapmalıdır. Emin olamadım. :)
vW758i1.png

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi