• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Selam, ben eski Tsu'culardan knighTeen87
#1
Selamlar Tsubasa dostları,

Adım Emre Sümer. Forumda eğer eski Tsu'cu dostlar varsa beni 2004-2008 dönemlerinden ve nick'imden hatırlayacaktır. O zamanlar arkadaşlarımla beraber ülkenin ilk yaygın Captain Tsubasa platformunu kurmuş ve kısa sürede binlerce arkadaşı biraraya getirmiştik. Tabi zaman ilerledi, biz iyice işe-güce karışınca o forum ve site kapandı tabi, ama sizin gibi yeni CT hayranlarını görmek çok güzel.

En sevdiğim CT karakteri Aoi Shingo, kendisinin sempatikliğine, neşesine ve bitip tükenmek bilmeyen enerjisine hayranım. Favori CT oyunlarım ise CT2, Get in the Tomorrow (PS1), Aratanaru Joshou Densetsu (PS1), VS (GB) ve Sega CD oyunu.

Tsubasa ile ilgili çalışmalarıma gelecek olursak, Captain Tsubasa 2007 isimli ve internette pek yaygın olan Winning Eleven hack'i tamamen bana aittir, üzerinde aylarca çalışarak yapmıştım. Captain Tsubasa 1'in internetteki İngilizce çevirisi de (ver 1,5) da bana ait, onu da hex editörden oyuncu, takım ve hareket isimleri belli olacak kadar yapmıştım ki o da çok tuttu. Ayrıca CT2 hack'i olan Final Evolution'un planlamasını da zamanında Cruyfford ile birlikte yapmıştık, oyun boyunca hangi takımlarla hangi sırada karşılacağımızı falan ben planlamıştım. Bunların haricinde başka oyunlar için de yaptığım hackler ve çeviriler var. Bir de 2009 yılından beri Oyungezer dergisindeki Pixel köşesinde yazarlık yapıyorum ki dergi için Captain Tsubasa hakkında pek çok makale de yazmışımdır.

Kendimi kısaca tanıtmak istedim size. Keza 25 yıllık bir Tsubasa hayranı oluşumu anlatmak ihtiyacı da hissetmiyorum. Herkese merhaba, ama burada iseler eski dostlara ayrı bir selam olsun!
  Cevapla
#2
Selamlar, hoşgeldin.

Winning Eleven hackini oynadığımı hatırlıyorum. Ama çok fazla vakit geçirmedim. Eski sitelerin herhalde tamamında bulunmuşumdur. tsubasatr.org'ta da vardım. Doruk'un (junmisugi84) sitesi, Cruyfford da bir zamanlar oradaydı.

Benim de en sevdiğim karakter Shingo Aoi'dir.

Oyungezer dergisini bir zamanlar her ay takip ediyordum, hatta sayılar hala elimde duruyor. Sanırım 2013-2015 arası falan her ay alıyordum (aşağı yukarı bu dönemlerde, araya askerlik falan girdi tabii). Pixel bölümünü biliyorum severek takip ettiğim bölümlerdendi. Fakat sonrasında Sinan Abi'nin bırakması, sonradan gelmesine rağmen hareket katan Enis'in ayrılması ve yeni jenerasyonun gelmesine alışamadığım için almayı bıraktım. Tam Enis ve Sinan Abi'nin ayrıldığı dönemde birçok kişi ayrılıp yerine yenileri geldi (Sarp vs de ayrıldı). Bir de o dönem benim haberleri takip etme şeklim dergi okumaktan, online platformlara evrildi vs. :)

Umarım aktif olursun sitede. Bir de dergi yazarı olarak yeni CT oyunu hakkındaki yorumunu merak ediyorum.

Edit: Düzeltiyorum 2011'den 2016 ya kadar almışım. Sadece Şubat 2014 ile Mart 2015 arası yok. Zaten bu aralığın 6 ayında askerdeydim, kalanında da sağlık problemleriyle uğraşıyordum. Big Grin
vW758i1.png
  Cevapla
#3
Siteye hoşgeldin Emre abi. CT için böyle güzel şeyler yapan birini aramızda görmek sevindirici. Burda ben değil ama Hikaru Matsuyama nickli Mehmet abinin ya da JairoM59 nickli Barış abinin tanıyabileceklerini düşünüyorum. :)
[img=0x0]https://eksiup.com/p/kz185483b4j7[/img]
  Cevapla
#4
Memnun oldum tanıştığıma.
Aratanaru Joshou Densetsu çok değişik bir oyun. Görselleri çok iyi olsada oynanış olarak bir türlü ısınamadım kendisine. Yıllar önce deneyim edip oynamaya devam edemedim.
0LfNLc.gif
  Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi