• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Merhaba!
Merhaba arkadaşlar ismim Mert 25 yaşındayım. Yıllardır tutkunu olduğum Tsubasa'nın oyunu hakkında google'da incelemelere bakarkan sitenizi gördüm. Tsubasa ile ilgili olarak dönem dönem oynadığım CT2 oyununu tekrar bitirmeye çalışıyorum emulator ile. Şu an Toho takımındayım Big Grin

En sevdiğim karakter Jun Misugi.
En sevdiğim anime serisi Shin serisi.
En sevdiğim oyunu CT2
Maalesef hiçbir mangasını okumadım.

Yeni çıkan anime serisine de henüz başlamış bulunuyorum. Aynı zamanda yeni çıkacak oyununu bekliyorum.

Bunun dışında Star Wars evreniyilede haşır neşir olmaya çalışıyorum.

Ben şimdiden çok memnun oldum. Teşekkür mahiyetinde de kendimi tanıtmak istedim.
Herkese iyi forumlar.
Hoşgeldin. Shin serisini ben de seviyorum. Sanırım o animedeki, bir kampa girme, bilinmedik ülkelere gitme, ufak bir seyahat hissi hoşuma gidiyor.

Onun dışında mangaları okumanı tavsiye ederim. Star Wars Expanded Universe takip ediyorsan İngilizce az çok vardır diye tahmin ediyorum. Mangaların basit bir dili var zaten. İngilizce'n yoksa da Türkçe kaynaklar da var. Star Wars'ta filmler nasıl bu kaynağın özüyse, CT'de de mangalar bu kaynağın özüdür. Asıl önemli kaynaklar onlardır.

May the Force be with you!
Yxb8Jn.png
İngilizce eksik kaldığım bir konu. Şu an ders alıyorum ve kendime geliştirmeye çalışıyorum. Belki mangalara bakmak bunun içinde güzel bir fırast olabilir. Dili ağır değildir diye tahmin ediyorum.Bu yüzden Star Wars Expanded Universe takip ederken kısıtlı bir alana sahibim. Türkçe basılan çizgi romanlardan, şu an legend olan arkabahçenin bastığı kitaplardan. Çıkan animasyon serilerinden falan takip ediyorum.
Mangaları bir araştırayım.

May the Force be with you
Hoş geldin, ben de bir Jun severim(ki bakınız 14 :p)

Ben de mangaları okumanı ve diğer CT oyunlarına(bakmadıysan) bakmanı tavsiye ederim emin ol CT dünyası çok büyük ve kaçırdığın bir sürü şey var. Mutlu

Nickine ve profil fotoğrafına hayran kaldığım doğrudur, yaratıcı Big Grin

Hoş geldin, eğlenmene bak :)
Zamanlarında CT 1, 2, sega ve Ps2 oyunlarını bitirdim diğerlerine bakmadım ama sadece birden fazla kez sadece ikinci oyunu bitirdim. CT 2 ile duygusal bir bağım olduğunu söyleyebilirim. Yeni bölümünü izlemek için sabahın köründe kalıp izlediğim Tsubasa'nın tesadüf eseri elime geçen oyunu olduğu için olsa gerek. Ataride hiç bitiremedim çünkü takımları güçlenip tekrar oynamam gerektiğini bilmiyordum.  :D Artık atarinin fişi alev topuna dönünceye kadar oynardım. Şimdi de intikam alır gibi oynuyorum ara ara :) Diğer oyunlarına bakar mıyım bilmiyorum ama ps4 oyununu kesinlikle edineceğim.
ScoUnk'un tavsiyesi üzerine ilk sayısını okudum zaten. Her hafta birkaç sayısını okumaya çalışacağım. İngilizceme de çok katkı sağlar diye düşünmekteyim.
Ayrıca güzel düşüncelerin için de teşekkür ederim.
Hoşbulduk.
(03/05/2020, Saat: 21:00)JunSkywalker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ScoUnk'un tavsiyesi üzerine ilk sayısını okudum zaten. Her hafta birkaç sayısını okumaya çalışacağım. İngilizceme de çok katkı sağlar diye düşünmekteyim.

Başlamak, bitirmenin yarısıdır. Başlamış olmana sevindim. Elinde sözlük ile de olsa okumanı tavsiye ederim. SW hayranı olarak dikkatini çekebilecek bir anımı anlatayım.

Benim İngilizce öğrenmem çok geç yaşlarda oldu, 20'li yaşların ortalarında öğrendim. Redhouse sözlükler var bilir misin? Tuğla gibidir. Ona benzer bir sözlükle KOTOR oyununu bitirmiştim ben. Şu aralar her ne kadar İngilizce bilsem bile, bazen bilmediğim kelimeler çıkabiliyor ve bu gibi durumlarda ben telefondaki sözlüğe başvuruyorum hemen. Öğrenme süreci hiçbir zaman durmaz. KOTOR'u bitirdiğim o sözlük hala dolabımda durur. Kapağı koptu, sayfaları yıprandı ama hala duruyor.

Bu arada her ne kadar adminimiz planlanan etkinliği iptal etmiş olsa da şu başlığa bakmanı tavsiye ederim; http://forum.holytsubasa.com/showthread.php?tid=649

Belki fitili sen ateşlersin, ya da anlamadığın yerleri / tartışmak istediğin yerleri yazarsın.
Yxb8Jn.png
Kotor'u sözlükle bitirmek iyi bir sabırda gerektiriyor. Zaten uzun bir oyun. Belki çok saçma gelebilir ama ingilizce öğrenince ilk yapmak isteyeceğim şeylerden biri Kotor 2 oynamak :D Seneye bu zamanlarda belki sözlük yardımıyla bende Kotor 2'ye başlayacak kadar öğrenebilirim.
İlk sayıyı sözlük yardımıyla okuyabildim. Zaten animesinden falan bildiğim olaylar olduğu için çok zorlanmıyorum.
Konuya mutlaka yazıcağım ilk sayı hakkında.  Okudukça devam ederim başlıktan.
Tanışma başlıklarına yorum yapmak adetim değildir ama kendini o kadar güzel ifade etmişsin ki yazmadan edemedim.

Captain Tsubasa 2 Super Striker'ın favori oyunun olduğunu duymak zaten beni çok memnun etti en başta. Hah dedim, doğru başlıktayım.  Dil

Captain Tsubasa (2018)'i izliyorsun, bence harika bir anime, tek kötü yanı yine bildiğimiz alıştığımız kısımların anlatılıp korktuğumuz şekilde bitirilmiş olması. Bunun haricinde son derece keyifliydi izlemesi benim için.

Her ne kadar son zamanlarda oyuna çok vakit ayırıyor olsam da CT deyince benim uzmanlık alanım ve hobim mangadır. Sen de kesinlikle gerçek bir CT sever olmak istiyorsan manga okumalı, CT bilgini artırmalısın.

Son olarak Star Wars benim için de çok değerlidir, o evrene bayılırım, defalarca izledim filmlerini. 

Maybe the Force be with Us All!
Yeni anime serisi bence de çok güzel özellikle yeni jenerasyonu Tsubasa ile tanıştırması beni çok memnun ediyor. Bir tek açılıştaki efsane müziği duyamamak biraz üzüyor ama memnun olanlarda vardır diye tahmin ediyorum.
Animesinin başlığı vardır mutlaka  orayada bir göz atayım çünkü "Tek kötü yanı yine bildiğimiz alıştığımız kısımların anlatılıp korktuğumuz şekilde bitirilmiş olması"  bu yorumun detaylandığı başlıklar varsa görüşleri okumak isterim. İlgimi çekti gerçekten.

Mangasına başladım gayet keyifli gidiyor. Çizimleri çok güzel öncelikle. Bunca zaman okumadığımada üzüldüm açıkçası. Sadece sağdan sola okunması biraz tuhafıma gitti :D . Biraz araştırmalarım sonucunda çok fazla manga serisinin olduğunu gördüm. Güncele yetişmeye çalışacağım. Biraz uzun sürebilir ama :)

Star Wars seven insanlar görmek mutlu etti beni belki birgün hep beraber uzun uzun konuşma imkanı sağlarız.

Ayrıca imzan çok güzel gözüküyor. ^^
(03/05/2020, Saat: 16:42)JunSkywalker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar ismim Mert 25 yaşındayım. Yıllardır tutkunu olduğum Tsubasa'nın oyunu hakkında google'da incelemelere bakarkan sitenizi gördüm. Tsubasa ile ilgili olarak dönem dönem oynadığım CT2 oyununu tekrar bitirmeye çalışıyorum emulator ile. Şu an Toho takımındayım Big Grin

En sevdiğim karakter Jun Misugi.
En sevdiğim anime serisi Shin serisi.
En sevdiğim oyunu CT2
Maalesef hiçbir mangasını okumadım.

Yeni çıkan anime serisine de henüz başlamış bulunuyorum. Aynı zamanda yeni çıkacak oyununu bekliyorum.

Bunun dışında Star Wars evreniyilede haşır neşir olmaya çalışıyorum.

Ben şimdiden çok memnun oldum. Teşekkür mahiyetinde de kendimi tanıtmak istedim.
Herkese iyi forumlar.

Mert Kardeşim Hoşgeldin sefa getirdin :) İyi forumlar diliyorum
VLP2Ry.gif
セクメ-ショット

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Herkese merhaba Ayazım 5 2.380 09/05/2020, Saat: 01:50
Son Yorum: Ayazım
  Merhaba Roberto 8 3.381 04/05/2020, Saat: 21:47
Son Yorum: Hikaru Matsuyama
  Herkese Merhaba Makoto Soda 9 7.405 25/02/2020, Saat: 17:10
Son Yorum: Makoto Soda