• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CT1 - Polonya vs İspanya
qAr9p3.png P7gvNv.png QP91NA.png bvWQpY.png
Not: Yakın görünümler fan yapımıdır. :3

Hatırlarsanız İngiltere ve Polonya arasında kaldığım bir konu açmıştım vakt-i zamanında. Sonrasında İngiltere'nin fersah fersah ileride olduğu kanaatine vardım ancak ben Polonya'yı İngiltere ile kıyaslanacak seviyede görürken birilerinin bu takımı İspanya'nın gerisinde görüyor olması garibime gitmedi değil.  Dil Bu yüzden bu karşılaşmayı yapıyorum.

+++
9YOvA9.png
Kaleciyle başlayalım, ne de olsa 'kaleci takımın yarısıdır'. Söylenecek çok şey yok, kaleci için var olan üç kulvarda da Polonya kalecisi üstün. Ayriyeten 'elit olmayan takımlar' arasında yer alan en iyi kaleci de Polonya kalecisidir, hem de açık ara farkla. Mutlu

Xb52No.png
Macher'in ilgimi çeken özelliği marke bazında noksan olmayışı, pas kesme ve kayma dışında statları aşırı dengeli. Argos ise sayısal verilere göre daha parlak bir oyuncu, defansif açıdan hiç iyi olmasa da özellikle çalımıyla dikkat çekiyor, pası da fena değil. Ama Macher ile karşılaştıracak olursak bu özellikleri, Argos paslı oynayan bir oyuncu ama Macher'in pas verdiğine bir kere bile rastlamadım, hızı sayesinde de kolay kolay rakiplerle karşılaşmıyor. Yani hızı bu açıklarının etkisini büyük ölçüde azaltıyor. Şut güçleri ise eşit zaten.

Şut güçleri de eşit ve şu noktaya değinmek istiyorum, iki takımda da maksimum şut gücü 45 yani iki takımdan da rakip kaleye 45'ten yüksek şut gitmeyecektir. Şimdi kalecilerin statlarına bir daha bakın ve kazananı görün.  Mutlu  Yine de maç esnasında dominant taraf hangi takım olacak bilelim diye sıradan oyuculara üstünkörü bakacağız.

Bu ikisinin açıkçası yenişmeleri zor. Ama Macher'in oyuna daha çok etki edeceği aşikar.

M1r926.png
MF - DF yani sahadaki 7 alelade oyuncunun statları bunlar, Polonya'nın net üstünlüğü var yine, geç.

gPBjpL.png
FW - CF yani sahadaki diğer iki oyuncunun statları da bunlar, bunlarda her ne kadar İspanya üstün olsa da sahanın geri kalanında dominant taraf Polonya.

+++
Demem o ki İspanya ve Polonya maç yaparsa eğer, maç kesinlikle çekişmeli geçecektir ama Polonya'nın üstünlük kuracağı aşikardır.

Ek olarak fikir belirtmek isteyenler buyurun, kürsü sizin. Mutlu
İyi eğlenceler. Drink
Discord: owarida14#3381 "o14"
Başlıkta İngiltere VS İspanya yazıyor.  Dil
Aa, dalgınlığıma gelmiş. Dil

Düzelttim, buna ek bir yorumunuz var mıdır Hikaru-san?
Discord: owarida14#3381 "o14"
Var.  Dil

Bence çok güzel bir karşılaştırma yapmışsın, bana birilerini hatırlattı.  Dil 

Yaptığın kıyaslamadan bana göre de Polonya'nın İspanya'dan daha etkili bir takım olduğu sonucu çıkıyor. Ancak ben toplam takım gücü, etkinliği, stat vesair açısından ele alarak İspanya'yı bir tık daha iyi görmüştüm. 

Captain Tsubasa (Info) başlığında sence sıralama ne şekilde olmalı dediğimde "bence Polonya, İspanya'dan sonra gelmeli" deseydin zaten dediğin şekilde düzeltecektim. Hiç bunlara gerek yoktu.  Dil

Çünkü,
- Siz genç arkadaşların görüşlerine inanın çok önem veriyorum,
Ancak her işte bir hayr vardır derler, bu sayede güzel bir başlık açmış ve siteye yaraşır bir kıyaslama konusu kazandırmış olduk.  Mutlu
emeğine sağlık biz ct1 de ispanyayla karşılaşıyomuyduk.
unuttum hepten...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CT1 - İngiltere vs Polonya owarida14 3 1.064 14/10/2019, Saat: 21:48
Son Yorum: Retro Gamer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi