• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Claudio Meão
Grêmio'nun kalecisi Claudio Meão,

https://i.hizliresim.com/86jq6k.png

Kendisini oyunda ilk kez Corinthians maçının bitmesinin hemen ardında gelen sahnede görüyoruz ve şunu söylüyor "Tsubasa Oozora, ne kadar güçlüsün bir görelim..."

Tabii ilk başta ismini bilmiyoruz, Tsubasa takım arkadaşlarıyla birlikte Grêmio maçı için antreman yaparken Meão, Tsubasa'ya seslenir ve aralarında bir konuşma başlar ;

? : Tsubasa sen misin?
Tsubasa : Sen de kimsin!?
? : Ben Grêmio kalecisi Meão. São Paulo’nun nasıl mücadele ettiğini dün gördüm. Tsubasa, yarın öncesinde benimle küçük bir test maçı yapmaya ne dersin?

Bu şekilde Meão Tsubasa'yı kendisiyle bir karşılaşma yapmak üzere davette bulunur, Meão kaleye geçer, Tsubasa topun başına gider Drive Shoot çekerek topu kaleye gönderir, fakat Meão zorlanmadan bu topu tutar.

Claudio Meão, Rio Cup'da gördüğümüz ilk özel kalecidir ve bu kaleciye gol atmak ilk etapta neredeyse imkansıza yakındır. Meão'ya maça başlar başlamaz çekeceğiniz ve devamında kaleye yollayacağınız tüm Drive Shootları yumruklayarak çıkaracaktır ve her Drive Shoot gönderdiğinizde "Bana Drive Shoot işlemez!" diyecektir.

Meão'ya gol atmak imkansız gibi gözüküyor değil mi?
Bence değil. Kaleye gönderdiğiniz hava topu(kafa) veya yerden(vole) şutlarda "Kahretsin!!" diyecektir.

2 veya 3 kere aynı şekilde kafa veya vole vurursanız, kaptanımız Tsubasa Oozora araya girecek sahnede kalecinin zayıf noktasının direkt şutlar olduğunu anlar ve Overhead Kick(Röveşata) için güçsüz olduğunu fark ederek büyüyü bozar ve Drive Overhead Kick vurarak ilk golü atar. Bu golden sonra Meão Drive Shootlarınızı(?) ve kafa/volelerinizi yemeye başlayacaktır.

Grêmio'nun bu muhteşem kalecisi Meão, Palmeiras maçından itibaren uzun süre bir daha göremeyeceğiniz 1e1 statlarına sahiptir ;

gPQdRL.png

** Japonca'dan Türkçeye sorunsuz çeviri için Hikaru Matsuyama'ya teşekkür ediyorum.

? > Ben yiyor diye hatırlıyorum, umarım doğru hatırlıyorumdur. Mutlu
JairoM59 | Super Striker | Hack | 2007 ~
[img=0x0]https://i.hizliresim.com/dLJ7MZ.png[/img]
Drive Shoot yemiyor kesinlikle, birisi söylemişti diye hatırlıyorum birebirde 1/5246845685 ihtimalle yiyor diye ama hiç denemedim ki kim neden birebirde Drive Shoot denesin Meão'ya? Big Grin

İnceleme güzel, emeğine sağlık. Mutlu
Discord: owarida14#3381 "o14"
İnan aklımda buna benzer bir başlık açmak vardı, sen benden önce davranmışsın.  Dil

Yazdıklarını okudum ve kesinlikle söyleyeceklerim var ancak o kadar yorgunum ki senin açmış olduğun bir başlığa yalap şap bir şeyler yazmaktan hicap ederim bu nedenle kendimi iyi hissettiğim an, ilk fırsatta tekrar bu başlığa geleceğim. 

Ellerine sağlık!

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi