Hangi takım Çeyrek Finalde oynamayı hak ediyor?
Arjantin (U15)
40.00%
2
İtalya (U15)
40.00%
2
Uruguay (U15)
20.00%
1
5
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ölüm Grubu?
Captain Tsubasa'nın ilk oyununda Touhou Koutoubu ile yapılan hazırlık karşılaşmasının ardından (U15) Gençler Şampiyonası Grup Maçları oynanmaktadır. Ancak gruplardaki rakiplerimiz sabit olmayıp değişmekte hatta 252 farklı gruba düşebilmekteyiz (muhasebat için irtibat --> owarida).

Gruplardaki rakiplerimiz de kendi arasında iki kısma ayrılmıştır. Bunlardan,

Arjantin, İtalya ve Uruguay (Elit Takımlar) (isim babası owarida)

İngiltere, Malezya, Belçika, Kanada, Portekiz, İspanya ve Polonya (Elit Olmayanlar) Gereksiz Not: Böyle deyince de adamları aşağılamış gibi oluyoruz ya neyse.  Dil

Şimdi bu konuya ilgi duyanlardan aşağıdaki sorularıma yanıt vermelerini rica edeceğim. Vereceğiniz bu cevaplar ve yapacığınız yorumlar owarida &nawaree ile yapmaya çalıştığımız Captain Tsubasa (NES) Analiz çalışması için veri niteliğinde olacaktır. (Yararlı katkı verenler Credits sayfasında hayırla yad edilecektir!)

http://forum.holytsubasa.com/showthread.php?tid=603

...

1- Bu 10 takım içerisinden belirlenecek olan 4 takımdan oluşacak en zorlu grup, diğer bir deyişle "Ölüm Grubu" sizce hangisidir?

Not: Elit Takımlar içerisinden 2 ve Diğerlerinden 2 takım olacak şekilde seçim yapmak durumundasınız.

2- Bu 10 takım içerisinden seçim yaparak oluşturulabilecek en zayıf grup hangisidir?

3- Elit takımlardan hangi ikisi sizce grup maçlarında yer almalı, hangi biri Çeyrek Final'de karşımıza çıkmalı?

(Diğer bir ifadeyle Arjantin, Uruguay ve İtalya üçlüsünden hangisini Çeyrek Finalde oynamaya layık görüyorsunuz?)

Bu son soru için ankete de katılabilirsiniz.
1- Bence 'Ölüm Grubu' şu şekilde olmalı: Arjantin
Portekiz
Uruguay
Polonya şeklinde olabilir. Zaten elit olmayan takımlar fazla zorlamayan takımlar. Rastgele herhangi birini seçebiliriz.

2- En zayıf grup: Malezya
Kanada
Belçika
İspanya şeklinde olabilir. Elit takım seçmek zorunda değilmişiz. O yüzden seçmedim.

3- Bu gerçekten zorlayıcı bir seçim olacak. Ama çeyrek finale İtalya çıkmalı. Her ne kadar Arjantin olsa da İtalya çıkmalı. Göz Kırpma
[img=0x0]https://eksiup.com/p/kz185483b4j7[/img]
Ben de yazabilirim sanırım Dil

Öncelikle çeyrek finalde oynamayı hak eden takım kesinlikle Arjantin. Hem CT evreninde daha özel, hem de takım olarak daha güçlü. Zaten 2 > 1 = 1 yani Dil Bu sorunun cevabını verebilmek için zaten grup maçları oynandığında Japonya dışında en çok puanı toplayan takıma bakmak yeterli. Mutlu

Arjantin > İtalya Mutlu

Ölüm grubu: Arjantin & İtalya & İngiltere & Polonya
En zayıf grup: Arjantin & Uruguay & Kanada & Malezya

@nawaree
elit takım seçmek zorundasın Mutlu
Discord: owarida14#3381 "o14"
Ben pek denemedim grup şeysini ancak Arjantin İtalyadan daha iyi bir takım olsa da kesinlikle İtalya Gino Hernandez ile daha zorlu her zaman ginoya gol atamayabilirsin fakat Wakashimazu Diazın Drive Şutunu 100/95 kurtaracaktır ve Arjantin kalecisine gol atmak ortalama zorlukta diyebiliriz
DkuN7EhXcAE0Se0.png?width=400&height=267
Her ne kadar Kjr Yağız'ın yorumuna katılsam da ben de tıpkı owarida gibi Arjantin'in Çeyrek Finalde oynamasını daha doğru ve gerçekçi buluyorum. Elbette gönlüm Uruguay diyor ancak madem maksad Analiz çalışması için data toplamak o halde tarafsız olmak durumundayım.  Mutlu

@nawaree
Haklısın belki Madde 2 için de not olarak belirtmeliydim ancak aynı notu tekrar etmeye hacet yok, sanırım anlaşılır demiştim.  Dil

Pekala, ben de kendi sorularıma yanıtlar vereyim,

1- Bana göre de Ölüm Grubu şu şekilde --> Arjantin, İtalya, İngiltere, İspanya 
2- Karşılaşabileceğimiz en kolay grup ise --> Arjantin, Uruguay, Kanada, Malezya
3- Bunu zaten açıkladım ve oyumu Arjantin'e verdim.

Ekstra şunu ilave edeyim; gönlümden geçen karşılaşmak isteyeceğim grup ise şu şekilde --> Favori milli takımım Uruguay, Arjantin, İngiltere ve İkinci Ülkem dediğim Portekiz 
Neden senin nezdinde İspanya bu denli güçlü? Dil

Statlara az önce baktım, Argos Macher'den daha güçlü bir oyuncu(Özelikle de çalımı) ve diğer oyuncular bazında da İspanya Polonya'dan önde fakat şu iki faktör var ki biri Macher'in hızı diğer de Polonya kalecisinin gücü, nezdimde Polonya'yı daha üste çıkarıyor. Üstelik muhtemelen bu kaleci CT2'deki Dzajic'in küçük hali Mutlu

En kolay grup konusunda Arjantin > İtalya önermesinden yola çıkarak bir renk belli ettim ama sanırım Arjantin ve Uruguay demek daha mantıklı bu durumda. Ha, çeyrek final için fikrimi değiştirmedim, Çeyrek final Arjantin'indir, Arjantin'in kalacak! Mutlu
Discord: owarida14#3381 "o14"
Sanırım siz Arjantin'i altı üstü bir ''Diaz'' için çeyrek finale koyuyorsunuz sanırım. Yani evet Diaz güçlü bir oyuncu olabilir ama benim gözümde çeyrek finali İtalya hak ediyor. Sadece Hernandez'den ötürü değil, İtalyan oyuncuların futbolu paslı ve ''11 kişilik'' olarak oynadıklarını gördüğüm için söylüyorum. :)
[img=0x0]https://eksiup.com/p/kz185483b4j7[/img]
En son hep beraber oynadığımız zaman Arjantinli Diaz Drive Shoot ile Sankakutobi'ye rağmen filelerimi delmişti. Şimdi nasıl olur da bu adamı ve takımını Çeyrek Final için layık bulmam.  Dil

@owarida
Aslında İspanya yerine Polonya da diyebilirdim ancak Macher'in sür'atli mesafe kat edebilmesinin bu oyunda bizim açımızdan çok da bir dezavantaj yarattığını düşünmüyorum. Malum, ne kadar hızlı koşarsa koşsun Wakashimazu'ya toslayacaktır.  Mutlu
mangadaki grubu daha ölümcül sanki..
italya uruguay yetmiyormuş gibi hiç alışık olmadığımız 5 özel oyunucusu olan bir meksika var..

ankete oyum ise italya..çünkü italya her zman arjantinden daha fazla zor bir takım..
Captain Tsubasa ile Captain Tsubasa World Youth mangasını karıştırmışsın, Aztec Taiyou no 5 Senshi unvanlı bahsettiğin o beş özel oyuncusu olan Meksika World Youth mangasına aittir.  Mutlu

Senin dediğin "her zaman" sözüne kısmen katılabilirim. Bu ilk oyunda bence de İtalya, Arjantin'den daha zorlu bir rakip ancak halefi oyunda Arjantin, İtalya'dan çok ama çok daha zorlu bir rakip.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi