• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Captain Tsubasa 3109 Nichi Zenkiroku [RAW]
Orijinal isim: キャプテン翼3109日全記録 [Kyaputen Tsubasa 3109 Nichi Zen Kiroku]

Türkçe karşılığı:  Kaptan Tsubasa 3109 Günlük Komple Doküman

İngilizce karşılığı: Captain Tsubasa 3109 Days Perfect Data

Mangaka: Takahashi Youichi

İndirme Linki: http://www.mediafire.com/?q849kmrbk9qm0w6 

Notlar:
1- Mangaka, Japon manga çizerlerine verilen özel isimdir.
2- Oyuncu statları arasında dengesizlik mevcuttur, bu nedenle buradaki verilere bakarak bir oyuncu ile diğerini kıyaslama yapmak çok doğru olmayacaktır.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Mangaka'nın anlamını bilmeyen, Sensei'yi (Kalp-sevgi) bilmeyen biridir.
Bu döküman incelemelerde/çevirilerde falan bayağı iş görüyor. Dökümanın adı neydi, nereden indirmiştim hatırlamadığım için bulamıyordum. Bizlerle paylaştığın için teşekkürler, Hikaru-san.  Göz Kırpma
Bilgisayarımda sürekli hazır bulunan bir ansiklopedi bu. Gerçi bazı yönlerde ana seri ile çelişen şeyleri vardı diye hatırlıyorum ama sanırım sensei'nin düzeltmek istemesiyle alakalı.

Ayrıca CT içerisinde Türkiye ile ilgili tek gördüğümüz bilgi bu mangada yer alıyor.

262.jpg
Yxb8Jn.png
Dediğin gibi her ne kadar birbiriyle uyuşmayan bazı bilgileri barındırıyor olsa da türünün tek örneği olması hasebiyle aklı başında, bilinçli her Captain Tsubasa severin arşivinde yer alması gereken son derece önemli bir kaynak olduğunu düşünüyorum.

Japoncamı ilerleyen zamanda en azından N2 seviyesine çıkarmayı başarabilirsem Captain Tsubasa ile ilgili yapmak istediğim çeviri çalışmalarının nirvanası olarak aklımda, hayalimde bu 3109 nichi zenkiroku var. Sanırım bunu başarabilmem halinde değil Türkiye'de, dünyada bir ilki yapmış olurum. Hatta gerçekleşmesi halinde İngilizceye de çevirip teşekkür babında başta NCDNicolito olmak üzere, Shinji'nin sitesinde gibi platformlarda paylaşmak da istiyorum. Bakalım, hayaller hayaller, umarım bana kısmet olur.  Yorgun

Hiçbir şey yapamazsam şayet en azından karakterlerin tanıtıldığı o tek sayfaların çevirisini yapmayı planlıyorum.  Mutlu

...

Türkiye mevzusuna gelecek olursak,
Captain Tsubasa Road to 2002 mangasının bir bölümünde yalnızca "Turkey" şeklinde adımız geçiyor ve tabi bir de buradaki tek kare, ne yazık ki hepsi bundan ibaret.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Captain Tsubasa Shonen Jump 40th Anniversary ScoUnk 4 1.802 28/05/2020, Saat: 16:22
Son Yorum: genzo21

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi