• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kapelloman kanatta iken daha mı etkili olmaktadır?
Captain Tsubasa 3 Koutei no Chousen (Info) çevirilerini yaparken Monterrey takımında forma giyen Kapelloman ile ilgili Mexico City Koçunun söyledikleri ilgimi çekti. 

Aynen şöyle diyor: "Kanada geldiği zaman Kapelloman olağanüstü güçlüdür. Ona topu kaptırmayın."

Oynadıkları 4 : 3 : 3 (Brezilya) formasyonu gereği zaten 7 numaralı forma ile en uçtaki oyuncu olan Kapelloman iyice kanat noktasında iken daha güçlü, daha etkili olmakta mıdır? Çünkü Koç'un söylediğinde gerçeklik payı varsa kanatta iken gücünün arttığı ifade ediliyor.  Merak

...

Bu durumla alakalı bir bilgisi olan, bu durumu deneyimlemiş, gözlemlemiş ya da fark etmiş olan var mı acaba?

Ek Dosyalar
.pdf   Captain Tsubasa 3 Koutei no Chousen [Info].pdf (Dosya Boyutu: 285,82 KB / İndirme Sayısı: 3)
CT3 ile içli dışlı birisi olarak bu soruyu yanıtlayayım. Yanlış hatırlamıyorsam eğer statlarında ciddi bir artış oluyordu kanatlarda. Hatta bunu multiplayer maçlarımda çok kullanırdım Kapellomann alıp. Big Grin
Pek de fazla CT3 oynamamış birisi olarak kanatlara geldiğinde gücünün arttığı pek tabii dikkatimi çekmedi.

Ama ben Shinji'nin çevirilerini ilk okuduğumda oyundaki pozisyonundan mütevellit bir avantaj sağladığına, oradan durdurmamızın daha zor olduğuna falan yormuştum bunu. Hala da öyle düşünüyorum. Mutlu

Edit: Ben yazarken Retro cevabı yapıştırmış bile, bilgisizliğimi affedin diyor ve köşeme çekiliyorum. Dil
Discord: owarida14#3381 "o14"
Tam bir bilgim yok ama 2-3 kez bu maçı oynadım. İlk oynadığımda ondan tam hatırlamıyorum ama ya 3 ya da 4 gol yemiştim hepside kanattan. Son maçımda Hyuuga ile onu markaja almıştım ve kanattan çektiği Sidewinder şutu normalin üstünde bir güç ile Sankakutobi kurtarışını bile rahatça geçerek ağları bile yırtabiiyor. :)
Kapelloman için en iyi markaj taktiği 2 ve 11 numaraya güçlü birer adam alıp taktiği Brezilya taktiği yapmaktır. Sonrasında ise özel menüden Kapelloman'ı bu iki adamla marke edeceksiniz. Hyuuga almanızı önermem 2 veya 11 numaraya. Ona gerek yok Kapelloman'ı durdurmak için. Boşu boşuna gücünü harcayarak gol yollarınızı kısıtlarsınız sadece bunu yaparsanız... :) Normal adamlardan da yeterli gelenler vardı. Yanılmıyorsam en iyi ikisi Pio ve Nicolas idi... :)
O Nicolas ile ben genel olarak gol atardım.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hangi kulüp ile oynamaktan daha fazla keyif alıyorsunuz? Hikaru Matsuyama 10 2.648 04/11/2019, Saat: 19:14
Son Yorum: Retro Gamer

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi