• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CT2 Ulusal Lise Futbol Turnuvası
Evet sevgili site sakinleri;
Bugün ilk bölümünü paylaştığım CT2 turnuva tanıtımlarının 2. bölümüyle karşınızdayım. Bu bölümümüzde Ulusal Lise Futbol Turnuvasını yine aklımdaki bilgiler ile tanıtacağım.
İlk bölümde ki anketlere geneli evet dediği için bu bölümü yazıyorum.

Tsubasa ile Sao Paolo Rio Cup'ta finalde Flamengo'yu yenerek kupa sahibi oldular. Final maçının bitiminden sonra Tsubasa ile Santana konuşurlarken milli takım menajeri Munemasa Katagiri yanlarına gelir. Burada sahne kesilir ve Japonya Ulusal Kupasına atar. Burada takımımız Nankatsudur. Takımımız da Tsubasa yoktur çünkü hala Sao Paolo oyuncusudur. Takımımız da Taro Misaki ve Shun Nitta başta olmaz üzere çoğu tanıdık oyuncu bulunur. Rakiplerimiz ise yine tanıdık Japon milli takım oyuncularıdır. Rakipler sıralaması:

Kunumi: Hiroshi Jitou ve Mitsuru Sano bu takımdadırlar. Jitou güçlü ve cüsseli bir defans oyuncusudur. Başta en büyük hedefi Tsubasa'yı yenmektir. Sano ise hızlı bir forvet oyuncusudur. Bu iki oyuncunun birleşiminden 'Sano Tono Combination Play Shoot' oluşur. Bu şutta Jitou uzaklardan Sano'ya orta açar ve Sano kafayı atarak gol atar. Bu şutun tek özelliği ikili oyun şutu gibi bişey olmasıdır yoksa bir önemi yoktur.

Akita: İkizler 'Kazuo-Masao Tachibana' bu takımda oynarlar. Burada ilk sıkıntı çekeceğiniz rakiptir. Bu ikizler size her ataklarında gol atabilirler ama direk dışında. Bir çok özel hareketleri bulunur. Özellikle Gemini Attack ve Skylab Twin Shootları çok işe yarar. Bu ikisiyle size rahat gol atarlar. Milli takımda Jitou ile hareketleri vardır. Onu ileride görücez.

Tatsunami: 'Yıldız Katili' Makoto Souda ve tam anlamıyla dev kaleci Taichi Nakanishi bu takımda bulunur. Souda'nın bir çok Razor hareketi bulunur. Örneğin Razor Pass , Razor Tackle ve Razor Shoot Souda'nın özel hareketleridir. Kaleci Nakanishi'nin dev cüssesine bakmayın. Genellikle rahat gol atabilirsiniz. Birebir de bişey yapamazsınız.

Musashi: 'Sahaların Prensi' lakaplı Jun Misugi bu takımdadır. Fakat kalp rahatsızlığı nedeniyle sadece 2. yarı girer oynar. Misugi oyuna girdikten sonra defans oyuncularının defansif özellikleri stat olarak artar. Maçın taktiği;ilk yarı atabildiğiniz kadar atın , ikinci yarı Misugi sizi zorlar.

Furano: Hikaido değilmi ? Hikaido Kartalı Hikaru Matsuyama bu takımda oynar. Matsuyama disiplinli bir kaptan ve paslaşmaya , takım oyununa önem veren bir oyuncudur. Takımı hızlandırma özelliği ' Nadare Kougeki 'ile takım çok hızlı bir şekilde atağa çıkar. Özel şutu Eagle Shoot ve Röveşatası ile rahatça gol atabilir. Tek başına olması kolay bir takım olması anlamına gelmez.

Touhou: Geldik finaleee. Kısası çok zorlayıcı bir takımdır. İlk defa 3'den fazla özel oyunculu rakiptir. Kaleleri güvende forvet hatları çok güçlü bir rakiptir. Bu takıma sadece ama sadece Misaki ile Nitta gol atabilir. Özel oyuncularından biri olan Kojirou Hyuuga; Forcible Dribble , Touhou Combination , Tiger Shoot ve NEO TİGER SHOOT. Daha ne istersin ki. Tiger Shoot'u zaten yakalayamazken Neo Tiger Shoot çeker. Hyuuga kenara alındı, sıra Ken Wakashimazu; Eski karateci kalecidir. Bu özelliğiyle topu her zaman bir direkten destek alarak diğer direğe atlar ve yer iner. Bu şekilde üçgen çizmiş olur. Buna 'Sankakutobu' ya da oyundaki adıyla 'Triangle Jump-Üçgen Zıplama' denir. Kojirou'nun yakın arkadaşı Takeshi Sawada; Nerdeyse her maçta Hyuuga'yla oynayan biridir Hyuuga'nın özel kombinasyonunda verkaç yapan oyuıncudur.İyi forvet Kazuki Sorimachi; Sawada'nın gölgesinde kalmış biri olsa bile güçlü bir forvettir. Şut statları diğerlerinden yüksektir. Kanattan atak yaparak ya Hyuuga'ya pas atar ya da ilerleyip şut çeker.
Baya uzun bir analiz oldu ve ben de yazarken bilgilerimi tazelemiş oldum , iyi oldu. :)
[img=0x0]https://eksiup.com/p/kz185483b4j7[/img]
Biz de okurken keyif aldık, kalemine sağlık. Oyuncu isimlerine çok dikkat ederek yazmışsın, tebrik ve teşekkür ederim.  Sağ Tüm bu çalışmalarını tek başlık altında toplasan bence daha güzel olurdu, ayrıca bir başlık açmaya gerek var mıydı bilemedim.  Merak

- Jitou için güçlü ve cüsseli demişsin aslında haklısın, doğru bir bilgi vermişsin ancak söz konusu Super Striker olunca Jitou, Souda, Robson, Galvan, Libuta, Dilceu gibi oyuncuların tamamı aynı kalıptalar. Halbuki örneğin Jitou'nun Souda'dan çok daha kalıplı ve güçlü olduğunu biliyoruz ancak bu bilginin bu oyun özelinde konuşacak olursak karşılık bulduğunu söylemek güç olur.

Bu arada Kunumi değil, Kunimi olacak doğrusu.  Mutlu Ayrıca Jitou'nun özel şutu için de Combi Play with Sano diyebilirsin ya da Japonca haliyle bırakıp Sano to no Combi Play

- Akita'da Tachibanalar'ın Skylab Twin Shoot adında bir teknikleri yok, bu tekniği Japonya'da Jitou ile birlikte iken gerçekleştiriyorlar.  El Sallama Sanırım Skylab Hurricane ve Twin Shoot demek istedin yazarken.  :)

- Kamisori'nin karşılığı tabiki de Razor ve doğru ifade etmişsin ancak Kamisori kelimesinin bizatihi kendisi CT'de Souda ile o denli özdeşleşmiştir ki yerinde ben olsam tekniklerini Kamisori Pass, Kamisori Tackle ve Kamisori Shoot şeklinde ifade etmeyi tercih ederdim.  Mutlu

- Furano'yu yazarken yaşadığın kafa karışıklığını benim profilime bakarak düzeltebilirdin.  Dil Elbette kelimenin doğrusu Hokkaidou.  Göz Kırpma

DÜZELTME!
Eagle Shot, Tiger Shot, Neo Tiger Shot, Sankakutobi.  Super

...

Tekrardan eline sağlık, umarım devamı gelir. Kolay gelsin!
Öncelikle , devamı elbette gelecek ama o kadar hatam var ki yapasım kaçtı. Twin Shot ile Skylab Twin Shoot arasında ne fark varki. Son olarak Jito konusunda "en güçlüsü" desem haklısın ama sadece güçlü tabirini kullanmam ayrı. Hokkaidoyu çok ama çok düşündüm , hata olmasın diye de Japonya kartalı yazdım ama gene hatam çıktı.

Not:İsimlere özen vermezsem onlara saygısızlık olur.
[img=0x0]https://eksiup.com/p/kz185483b4j7[/img]
Nawware abi sana ozel mesaj atım bakarmsın

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi