• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kutsal Ban Hammer
Madem "ban"a dair siftahımızı yaptık, konu açalım.

Ct2 Hacker nickli Mısırlı arkadaşımız aşağıdaki linkten erişebileceğiniz günahları nedeniyle banlanarak cehenneme gönderilmiştir. Duyurulur.

http://forum.holytsubasa.com/showthread....92#pid1592
Discord: owarida14#3381 "o14"
Gidenin arkasından güle güle denir... :) İyi birisiydi aslında ama hırsına yenik düştü biraz. Attığı yorumları düzenleyip "....." yapmalar falan. Niye yani..? :) Neyse, "Ceza-Ban" kısmında fazla konu açılmaması dileğiyle. Ne diyebilirim..?
Zaten bunu hiç gözüm tutmadı bir kere .Güle güle.

Gerçi ban nedenini anlamadım ama neyse.
[img=0x0]https://eksiup.com/p/kz185483b4j7[/img]
NESDelisi nickli üyemizin kavgacı davranışları bizi canımızdan bezdirmiştir. Beyninin yarısının maal'esef deniz süngerinden oluşması sebebiyle çok anlayışsız ve kindardır, bu yüzden kendisiyle en ufak bir ters düşmemizde bize milyonuncu defa yine "banlayın beni, nefret ediyorum sizden" demiştir. İsteğine karşı gelmedik ve kendisini banlayarak sonsuzluğa yolladık. Duyurulur.
Merak Yani NesDelisi banlandı ?
Evet, banlandı
Neyse , Retro'nun dediği gibi gidene güle güle denir . Bizi sevmeyenden ne beklenirki ??
Maalsef CT forumlarının genel hastalığı olan kullanıcı silip yol verme burada da hortlamış durumda. Şu CT forumlarında ne yazık ki çekişme bir türlü bitmek bilmedi. Bakın burada CT için bir arada olmanın tadını çıkarın ve gereksiz tartışmalar içine girmeyin, kendinizi yormayın, zamanınıza da yazık ayrıca.

@Yönetim
forumdonanım haber sitesi var belki bilirsiniz, orada sürekli değil de belli gün sayısınca cezalandırma sistemi var. Belki sizler de burada benzer bir sistem oluşturabilirseniz daha iyi olabilir. CT'yi seven insanların toplandığı böylesi bir ortamı sürekli birilerinin hesabının silindiği bir yer haline dönüştürmeyin. 

Hata eden, yanlış söz söyleyen, hatta küfreden birine dahi müsamahakar olmayı deneyin. Yeniden kazanabildiğiniz insanlarla emin olun daha sağlam dostluklar kurabileceğinizi fark edeceksiniz. 

Buraya ben gelmedim, beni buraya siz çağırdınız. Geçmişte kapanan giden birçok Tsubasa sitesi oldu ve hepsi de bu siteden çok daha kaliteli, içerik açısından da kullanıcı sayısı açısından da çok daha zengindi ancak iç çekişmeler, ban, yasak vesaire tamamını bitirdi. Buranın farklı olduğuna inanmak istiyorum.

...

Benimkiler sadece dostane tavsiyeler. Tecrübeye kulak vermek sizlere kalmış.
En son yıkılan Tsubasa sitesinin ban furyasından en çok muzdarip olan insanlardan biriyim (hatta o sitenin bölünmesinin son kıvılcımı da benim banlanmamdı) yani ban çekicini kullanmak konusunda inan çok çekiniyorum. Kesinlikle farklıyız, diğerleri gibi havaya küfür edeni süresiz banlamayacağız hatta banlamayacağız bile.

NESDelisi konusuna gelirsek bu arkadaş çok kez banı açılıp tekrar banlandı, eski sitede ve burada da bir kere. Ve banlanma sebebi hep aynıydı. Sitede olan bir olaya bozulur, küçük veya büyük fark etmez. Sonra yöneticilere atarlanır "beni banlayın bu siteden nefret ediyorum" diye. Defalarca kendisine müsamaha gösterdik, eski sitede Jairom, bu sitede ben. Onu banlamaya niyetimin olmadığını bu son olayda da defalarca söyledim ama o ısrar etmeye devam etti. Bence artık bu süresiz banlamak ve banını bir daha açmamak için gayet yeterli bir neden.

Arkadaşın geçmişteki atarlanma nedenlerinden birisi, eski sitede MyBB'den vBulletin'e geçişin gündeme gelmesiydi. vBulletin'i sevmediği için öfkelenip üyeliğini sildirmeye kalkmıştı. Siz düşünün artık.

Dediğim gibi, bence kurallar konusunda eski çoğu Tsubasa sitesinden daha samimi ve esneğiz. Ve asla flood, konuyu iki defa açma, küfür, yöneticilerle tartışma gibi sebepler süresiz ban sebebi olmayacaktır. Bundan emin olabilirsiniz. Siz üyeler de bu tarz durumlarda lütfen bize anlayış gösterin. Mutlu
Harfi harfine haklısın abi.
Ama bazı insanlar vardır, kendi istedikleri olmayınca ortalığı karıştırmaya çalışırlar, tartışmaya girerler sürekli, kısacası egolu/"BEN"ci insanlar. Onlar için ne kadar müsamahakar olursak olalım, karakter yapıları pek değişmeyeceği için elden başka bir şey gelmiyor. Biz bir şey yapmasak bile, kendileri zaten gidiyorlar. NESDelisi nickli arkadaşımız burada yaptığı her şeyi ismini vermeyeceğim bir forumda da yaptı, %90 aynı şeyler. Oradan da uzaklaştırılma sebebi aynıydı, kendi istediği şeyleri yapmadığımız için tartışmaya girdi ve ciddi şekilde ileri gitmişti.

Ct2hacker isimli arkadaşa da değineyim biraz. Forumun yeni olduğunu anlamamış olsa gerek, söylediği şeylerden biri de "Mesajlarıma cevap verilmiyor" sanırım 7/24 forumda durduğumuzu düşünüyordu, bilemiyorum.

++++

Tartışma konusunda yine aynı yer, kendini bitirdi ki bunu sanırım pek çoğumuz biliyoruz ve tanıklık ettik. Belki pek çoğunuz bilmiyordu yönetim arasında geçen tartışmaları, kıyametin koptuğu ve o siteyi bitiren gece olanları biraz özetleyeyim size. Haklı olduğumuz halde(SvChatos, Anime Freak, Soccer Cyborg ve ben) dinlemediler, tartışma büyüdükçe büyüdü ve konuşma arasında hepimizin özel mesajları tek tek incelenmiş, ismini vermeceyeğim bir moderatör, özel konuşmalarda geçenleri öyle bir anlattı ki toplu konuşmada, haklı olduğumuz yerde haksız duruma düşürmeye çalıştılar ve 3 kişi bunu başardı, nasıl yaptılarsa artık bilemiyorum. O geceden sonra zaten hepimiz toplu ban yedik, 4 kişi. Yedirememek diye bir şey var, haksız olduğunu kabullenememek, buna ego mu deniyor ne deniyor bilemiyorum ama. Şu an o site bitmiş durumda, bunun tek sebebi o geceki büyük tartışma ve haksız yere banlandığımızdan neredeyse bütün sitenin haberinin olması.

Ben de buranın farklı olacağına inanıyorum, hatta biliyorum. Öyle olacağını düşünmesem şu an burada olmazdım sanırım. Öte yandan, diğer sitelerle aynı kaderi paylaşmasını engellemek tamamen bizim elimizde.
JairoM59 | Super Striker | Hack | 2007 ~
[img=0x0]https://i.hizliresim.com/dLJ7MZ.png[/img]

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi