• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni bir site?
Böyle bir konu için nasıl bir açılış cümlesi seçilir inanın bilemiyorum
Sizleri yeni bir gelişmeden haberdar etmek istiyorum ama önce bir sorum var.
Bu site hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce burası nasıl bir site?
Eğer bu yazıyı okuyorsanız %99 ihtimalle Captain Tsubasa için buradasınız ve bu konuya tıkladınız demektir.
Bu siteyi tamamen Captain Tsubasa'ya özel bir alan adına, Captain Tsubasa'ya özel bir temayla vesaire, taşımak istiyorum
Taşımak, yeni site açmak, yeni görünüm falan deyince korkmayın, malumunuz bazı siteler gibi wordpress'e falan geçmeye çalışıp sıvamayacağım. Big Grin Kırık link yenileyip durmayacağız, değişim sürecinde site kapalı da olmayacak. Dil
Sistem yine myBB olacak (yani üstteki forum istatistiğidir navbardır forumlar vesaire yine alıştğınız gibi olacak merak etmeyin) ve yedek alınarak hemencecik yeni siteye geçilecek, yeni sitenin adresine buradan link vereceğiz. Bu sitedeki CT ile ilgili bütün forumlar da değişimden hemen sonra kilitlenecek, bir hafta sonra da silinir herhalde.
Tarih belli değil ama iki-üç güne belli olur, o günün gecesine kendinizi hazırlayın. O zamanda büyük bir konu açarsanız o konu yeni siteye geçmeyebilir. Öyle bir durum meydana gelirse size bildiririm ama siz yine de ertesi sabah göndermeye çalışırsanız konunuzu, daha iyi. Mutlu
Değişimden sonra bir selam verirseniz sitede, güzel olur. Acaba kayıp mı oldu, demeyiz. Mutlu
İsme karar verdim ama domain adını henüz almadım yani güzel isim önerilerine hala açığım. Gerçeken güzel bir isim olursa aklımdaki isimden vazgeçebilirim. Hem yeni sitenin isim babası olmuş olursunuz, fena mı? Mutlu
Vatana millete hayırlı olsun diyorum
Discord: owarida14#3381 "o14"
Öncelikle, bu siteye beni davet eden sendin. Fakat pişman oldum mu? Hayır. :) Site gayet basit bir şekilde forumlarla ilgisi olmayan birinin bile çözebileceği bir site. Bazı ismini vermek istemediğim siteler gibi kırık link yenileme sorunları veya üye olma sıkıntılar vs çekmedim burada neyse ki. Mutlu Ama sitenin bir Tsubasa sitesi olabilmesi adına yeni bir tema ve isme ihtiyacı da yok değil evet.. Bu siteye üye olan herhangi bir kimse buranın bir Tsubasa sitesi olup olmadığını gönderilere bakmadan pek anlayamaz doğal olarak. Yeni bir siteye geçek hoş olur açıkçası. Hayatta ufak veya büyük fark etmez, değişiklik iyidir abi her zaman için. O yüzden ben yeni siteye geçilmesi taraftarıyım.. Mutlu Yeni sitenin ismi konusunda inan aklıma hiçbir şey gelmese de ilham olması adına sana bir şeyler yazayım hadi. Japonlar Operasyonda, Captain Owarida, Tsubasa'yı Seviyoruz. Aklıma sadece bunlar geliyor belki biraz ilham gelir sana da.. Big Grin
Aslında isim için kısa ve öz bir şey arıyorum ya. Mesela kyaputentsubasa, captaintsubasa olabilir. Şaşırtıcı bir şekilde ougonsedai de açık. Bir ara eski nickim olan "ougonsekai"yi kullanmayı düşünmüştüm ama çok güzel bir isim olmasına rağmen bir zamanlar isim olarak kullandığım için vazgeçtim.

Hem "Captain Owarida" biraz tuhaf kaçmıyor mu? :) Tamam, Owarida'nın askerlerisiniz, sizi seviyorum ama o kadar da megaloman bir insan gibi görünmüyorumdur be. Dil
Siteyi önerdiğim kişiler isminden dolayı pek benimseyemediler, CT ile alakalı bir isim olursa(Telif hakkı yemeyecek şekilde, uğraşmayalım durduk yere) daha iyi olabilir.

Biz bir zamanlar captaintsubasa.org isminde forum açmaya karar vermiştik, malum sitedeki olaylardan sonra. Fakat telif hakkı konusu açılınca isimden dolayı, yememişti.
JairoM59 | Super Striker | Hack | 2007 ~
[img=0x0]https://i.hizliresim.com/dLJ7MZ.png[/img]
Şahsen isimden ziyade sitenin içeriğinin "sadece" Captain Tsubasa olmasını daha fazla önemsiyorum. Benim bu sitede bulunma nedenim salt CT, bunun dışındaki olaylar zerre ilgimi çekmiyor. 

İsim Captain Tsubasa ile ilgili olabilir ancak geçmişte örneklerini defaatle gördüğüm şekilde CT'den uzaklaşırsa bence esas o zaman sıkıntılar baş gösterir. 

Kolay gelsin!
Bunun önüne geçmek için, bazı kısımlarda CT ile alakasız konuların açılmaması adına "Yönetici Onayı" eklenebilir sanırım. Owarida bu konuda ne düşünür bilmiyorum fakat, bence CT oyunları, hack muhabbeti, manga bölümlerinde yönetici olayı olmazken, geyik, konu dışı gibi bölümlerde yönetici onayı olmalı. Geyik muhabbeti yapılacaksa da, yalnızca CT ile alakalı olmalı ve buna uygun konular onaylanmalı.
Konu dışı bölümlerde moderasyon uygulanması mantıklı
İçeriğin sadece CT olmasını da bir yandan istediğim için yeni siteye geçiş yapmak istiyorum aslında.
Ama CT ile doğrudan ilgili olmasa da CT ile ilgilenenlerin ilgilendiği (tecmo cup soccer game, goal 3 ve benzeri) için bir bölümün de açılabileceği görüşündeyim. Çok da abartılmayacak şekilde tabii. O bölümün güncel konuları da mesela üyelerin genel isteğine bağlı olarak üstteki listede gözükmeyebilir, siz ne dersiniz?
Onları şu şekilde yapabiliriz ;

Kategori : Diğer NES oyunları
Forumlar : Goal 3, Tecmo Cup Soccer Game, Diğer Nes Oyunları

Alt forum olarak Goal 3 hack, Tecmo Cup Soccer Game hack olarak ayarlanabilir.

Dediğin gibi, buradaki güncel konuların üste çıkmamasını sağlayabilirsek, hoş olabilir.
Keşke herhangi bir başlık içerisinde güzel yapılan yorumu üst sıralara taşıma gibi bir imkan olsa. Bu benim forumlardaki açıkçası en büyük hayalim. Çünkü eminim sizler de defalarca görmüşsünüzdür, birisi CT ile ilgili çok güzel bir başlık açabilir, çok güzel yorumlar gelir bu başlığa ancak güzel mesajlardan daha fazla alakasız, yersiz, gereksiz, okumaya değmeyecek yorum yapan, post kasan iletiler de olmaktadır. İşte bunun önüne geçmek için atıyorum 10 sayfalık bir konunun 3. sayfasında yapılan güzel bir paylaşımın, faydalı bir yorumun daha önceki sayfalara taşınabilmesini sağlamak site sakinlerinin elinde olsa. Ben eminim bu şekilde bir eklenti sayesinde üyeler daha iyi yorum yapmaya teşvik edileceklerdir. 

Aklımdakini ne derece kelimelerle doğru tasvir edebildim bilemiyorum elbette.  Dil
Güzel bir fikir. Aslında teşekkür sistemi denen bir şey var. Aslında yeni siteye teşekkür(sosyal medyadaki like olayı gibi) sistemini eklemeyi düşünüyordum. ekşi sözlükteki şükela modu gibi, teşekküre göre sıralama özelliği eklenebilir. showthread.php ile oynarsam yapabilirim diye düşünüyorum, bakalım bakalım :)

Bir de donanımhaber forumunda konunun ilk mesajından sonra en çok beğenilen iletiler gösteriliyor. Senin istediğin şey tam olarak bu sanırım, ona da bakacağım.

...

Domain adını aldım an itibariyle. Şu anda şey düşünüyorum, sitenin ana adresine blog, nes oyunlarının browser versiyonları, browser tabanlı nes emülatör vs. içeren bir sayfayı eklemeyi. Forumu da "forum.holytsubasa.com" adresinde barındırırım. Beğeni alan konuları da blog sayfasında paylaşırız. Wordpress eklentilerini biraz araştırmam gerekiyor, geçen gün bir sitede Facebook grup sistemi gibi bir şey gördüm, ağzım sulandı. :') Onu da kesinlikle ekleyeceğim, "CT1 oynayanlar kulübü", "Shun Nitta fan club", "CT3 hack takımı" gibi gruplaşmaların olması hoş olur. Bu tarz eklentileri MyBB sisteminde pek bulamıyoruz ne yazık ki. :')
Merak etmeyin, ilk mesajda belirttiğim gibi forum aynı şekilde kalacak, dokunmayacağım. Mutlu

...

rep mekanizması

Bu konuda üyelere danışmak istedim. Şöyle ki rep olayı iki şekilde işliyor;

1. Bir kullanıcı günlük bir sınır olmak kaydıyla başka bir kullanıcıya dilediği kadar rep verebilir.
Burada yorumun güzelliğine, paylaşımlara vesaire verilir rep. Yani sitede en etkin olan en çok repi alır.

2. Bir kullanıcı başka bir kullanıcıya bir defa rep verebilir.
Bu sistemde ise rep, daha çok sitedeki kişinin genel çizgisine göre verilir. Yani sitedeki kişiler arasında en çok sevilen, sayılanın en başa çıktığı bir durumdur.
Bu sistem olursa rep sayısını 5'e veya 10'a kadar falan çıkaracağım. Yani puan vereceksiniz istediğiniz üyeye.

Siz bu iki seçenekten hangisini seçersiniz? Aslında teşekkür denen şeyin işlevi aynı olduğu için birinci opsiyon pek bir şey ifade etmiyor ama eski köye yeni adet getiriyoruz, soralım dedik. Dil

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi