Sizce Hangisi?
Yuzo Morisaki [CT3]
100.00%
2
Justo [CT3]
0%
0
Thomas [CT3]
0%
0
2
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[CT3] Yuzo Morisaki V.S. Justo V.S. Thomas?
Merhabalar sevgili Alombe Ailesi! :) Bu gün yine ben ve yine yeni bir karşılaştırma konusu. Bu günkü karşılaştırmamız da yer alacak isimler Captain Tsubasa 3: Koutei no Chousen oyunundan Japonya'nın yedek kalecilerinden Yuzo Morisaki, Champ Elysees takımının as kalecisi Justo ve Yorkshire'nin as kalecisi Thomas. Bu üç kalecimiz de kötü denebilecek seviyedeler maalesef. Ama biz bu gün kötünün iyisini arıyoruz.. Mutlu İçlerinden bir tanesinin stat grafiğinin dengeli oluşu da gözüme çarpmadı değil. Ama bakalım hangisi en iyisi aralarından?

Yuzo Morisaki:
qAmZmq.png

Justo:
EOz4zB.png

Thomas:
M1P3X9.png

[Bence: Thomas'ın grafikleri gerçekten çok dengeli. Ama rakip her zaman birebir e girecek diye bir şey de yok. Atılan bir Strong Shot'ta dahi etkisiz kalabilecek bir kaleci Thomas. Justo zaten ondan daha beter olduğu için oyum Super Ganbari Goal Keeper [S.G.G.K] Yuzo Morisaki'ye.. :) ]
Ben zaten Japonların yanında yer aldığım için böylesi bir ankette bitaraf kalamam.  Mutlu

Ancak benim için kalecilerin topu kaptıktan sonra verdikleri Pass da çok önemli bir değerlendirme kriteri. Çünkü bazen çok güzel bir kurtarış yaparsınız ancak kaleci pas verip de uzaklaştırdığı zaman rakip güçlüyse topu kapar ki çok nahoş bir durumdur bu. İşte bu parametre açısından Justo ve Thomas'tan daha iyi olduğu çok açık. Ayrıca CT oyunlarında bir kaleci için bence en önemli değer, Punch statıdır. Yumruklama değeri açısından da Morisaki'nin diğer ikisinden açık ara önde olduğunu tablolardan görebiliyoruz. Hakeza Catch statı da Morisaki'nin daha iyi. 

Sizi bilmem ama şahsen ben CT oyunlarında kolay kolay kalecim ile çıkış yapmam çünkü bana göre kalede kalıp şutu kurtarmaya çalışmak her zaman çıkış yapmaya göre daha güvenli bir oynama şeklidir. Bu nedenle Thomas'ın Tobidasu yani Açılma/Çıkışma değerlerinin bir miktar Morisaki'den yüksek olması onu benim gözümde Morisaki'ye kıyasla daha cazip bir kaleci yapmıyor. Ancak bunun aksine 1e1 değerleri elbette çok önemlidir bunu yadsıyamam ancak şu yukarıda saydığım artıları bu eksi ile yan yana koyunca tercihim kesinlikle SGGK'dan yana.  Super

...

Anketlerini beğeniyorum, ilgi çekici ve değişik. ^_^//
Teşekkür ederim Hikaru ağabey. :) Vallahi elimden geldiğince uğraşıp ilgi çekici bir şekle sokmaya çalışıyorum konuyu. Sonra da olduğu kadar, olmadığı kader deyip paylaşıyorum zaten. :)
Hikaru demen kafi...

Yıllardan beri Morisaki karakterine karşı nefret olmasa bile olumsuz bir intiba devam edegelmektedir ki ben bunun sebebini çoğunlukla Captain Tsubasa 2 Super Striker'daki müthiş zayıf performansına bağlıyorum. Ancak diğer oyunları oynayan ve daha da önemlisi mangayı takip edenler bilir ki Morisaki yaygın kanının aksine oldukça iyi bir kalecidir. Şu sıralar mangayı ta en başından okuyorum ve güncel örnek olması açısından şunu söyleyeyim: berabere biten Nankatsu VS Touhou final maçının ardından turnuvanın en iyi kalecisi seçilen Wakashimazu'nun hemen ardından turnuvanın en iyi ikinci kalecisi Morisaki seçilmiştir, e daha ne yapsın adam. 

Diyeceğim o ki bu tarz anketler bu gibi hakir görülen CT karakterlerinin itibarlarının da iadesi adına bence önemli. Hem ayrıca Morisaki mi Justo mu gibisinden basit soru sormak yerine zahmet edip tablolar koyarak başlığını renklendirmiş olman bence seni diğer "basit" anket açan kişiler arasından sıyırıp farklı bir yere koyuyor. O açıdan takdir ediyorum.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi