• Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Kuralları
#1
Az önce forumda acaba bir şeyler eksik mi diye düşünürken aklıma forum kurallarının olmadığı geldi. Meğersem bir buçuk aydır etik kurallarla yaşıyormuşuz. Ama artık bazı şeyleri resmiyete kavuşturmak gerek. Otoritenin olmadığı yerde anarşi baş gösterir. Dil

0 - En klasik madde, kuralları kabul etmiş olmanız için üye olmanız yetiyor.

1 - Bir üyeyle kavgalı veya küsseniz bunu forum içine taşımak çok çirkin bir davranıştır. Lütfen site dışındaki polemiklerinizi site dışında tutun. Ayriyeten burada da kavga çıkarmamaya özen gösterin. Hem sanal hem de reel ortamda her ne sebepten olursa olsun buna tevessül etmenin hiçbir sorunu çözeceğini sanmıyoruz. Bunun gibi yine forum huzurunu bozan her şey yasaktır. Karşı taraf anlamıyor veya anlamamazlıktan geliyorsa sadece susun ve yöneticilere bildirin, büyüklük sizde kalsın.

2 - Herhangi bir üyeyi herhangi bir şekilde özel mesajlaşmalarda veya forum ortamında rahatsız etmek aynı şekilde yasaktır. Herhangi bir üye herhangi bir şekilde sizi rahatsız etmeye çalışırsa lütfen yöneticilere bildirin.

3 - Flood (arka arkaya mesaj atmak), sürekli konu uplamak, mesaj kasmaya çalışmak, çok fazla smiley kullanmak ve sebepsiz yere rep puanı verme opsiyonunu kullanmak forum kalitesini düşürür, yasaktır.

4 - İmzanızın sayfanın büyük bir kısmını işgal edecek kadar büyük olması sayfa açılışını yavaşlatır ve forum kalitesini düşürür, yasaktır.

5 - Uzun bir mesajın tamamını alıntılamak veya hemen üstteki mesajı alıntılayarak cevap vermek yine sayfanın büyük bir kısmını işgal ettiğinden ve sayfa açılışını yavaşlattığından forum kalitesini düşürür, yasaktır. Alıntı butonunu sadece eğer cevap vereceğiniz mesaj çok altlarda kaldıysa cevap vereceğiniz bölümü alıntılayarak kullanın.

6 - Konuların yorum yapma fasilitesini chat için kullanmak yasaktır. Konu altında konuşurken konu dışına çıkmamaya özen gösterin.

7 - Kişiye kuruma carta curta hitaben küfür kesinlikle yasaktır.

8 - Konuşurken çok fazla argo veya kaba bir dil kullanmak hoş değildir, yasaktır. Ayrıca kabalığa kabalık katan havaya küfürler de hem üyeler tarafından ciddiye alınmamanıza yol açar, hem de banlanmanızın tuzu biberi olur.

9 - Siyasi/dini konular hakkında konuşmak veya siyasi veya dini görüş/kurum/örgüt taraftarlığınızı belli etmek bu forumun ortamında hoş değildir, yasaktır.

10 - Mesajlarda ve başlıklarda, "mErHaBa" tarzı şekilli bir yazım şekli kullanmak, şekilli fontlar kullanarak yazmak, çok büyük punto kullanmak aynı şekilde yasaktır.

11 - Konu başlığı konuyu az çok açıklamalıdır. "lütfen yardım edin", "efsane paylaşım", veya "çok önemli!!!" tarzı konu başlıkları üyelerin konuya girmeleri için bir sebep değildir.

12 - Çok fazla büyük harf kullanmamaya özen gösterin. Hepimiz bağırmadan da derdimizi anlatabilen insanlarız.

13 - Reklam amaçlı gönderiler yasaktır.

14 - Multi hesap veya kendini başka kimliklerle tanıtmak yanlıştır, yasaktır. Fakat aynı interneti dolayısıyla aynı IP adresini kullanan kişiler olabileceği için bu konuda anlayışlıyız. Aynı interneti kullanan üyelerimiz lütfen durumu bizlerle paylaşsınlar.

15 - Yöneticiler forum kurallarına uymayan mesajı, konuyu, avatarı, imzayı düzenleme veya silme hakkına sahiptir.

16 - Hiçbir yöneticinin üyelere üstünlüğü yoktur, olamaz. Haksız yere banlandığınızı, uyarıldığınızı veya konunuzun/mesajınızın silindiğini düşünürseniz kurucuyla iletişime geçin.

17 - Forumda yeni bir konu başlığı açılmadan önce lütfen o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol edin. Bunun için forumun arama opsiyonunu kullanabilirsiniz.

18 - Her kullanıcı kendi hesabının güvenliğinden sorumludur. Lütfen üye şifrenizi yöneticiler dahil kimseye vermeyin.

19 - Forumdan indirdiğiniz dosyalar bilgisayarınıza zarar vermişse bunun sorumlusu dosyayı paylaşandır, lütfen bize bildirin ve bize hesap sormaktansa dosyayı paylaşan kişiye hesap sorun.

20 - Para kazanma amaçlı link kısaltma servislerini forumda kullanmak yasaktır.

21 - Forumda pornografik resimlerin ve linklerin yayınlanması yasaktır.

22 - Telif haklarını ihlal eden dosyalara (crack, serial, warez, null) link verilmesi ve sitede paylaşılması yasaktır.

Son - Forum kuralları her an değiştirilebilir ve değiştiğinde burada duyurulur, değiştikten sonra hemen geçerlidir, itiraz edilemez.
Discord: owarida14#3381 "o14"


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi