HolyTsu - Kutsal Tsubasa Platformu
U-16 Junior Youth En İyi Orta Saha - Baskı Önizleme

+- HolyTsu - Kutsal Tsubasa Platformu (http://forum.holytsubasa.com)
+-- Forum: Manga Serileri (http://forum.holytsubasa.com/forumdisplay.php?fid=184)
+--- Forum: Captain Tsubasa (manga) (http://forum.holytsubasa.com/forumdisplay.php?fid=191)
+--- Konu Başlığı: U-16 Junior Youth En İyi Orta Saha (/showthread.php?tid=643)

U-16 Junior Youth En İyi Orta Saha - ScoUnk - 06/02/2020

Captain Tsubasa'yı ilk seriden itibaren tekrar okumaya başlamıştım. Fakat iş-güç sebebiyle yarım kalmıştı.

Yakın zamanda yeni oyunun da duyurulmasıyla tekrardan kaldığım yerden okumaya devam ediyorum. Şu aralar Fransa-Japonya maçının sonlarındayım.

Hazır yeniden okuyorken, bir yandan da sizlerle fikir alışverişi yapmak isterim.

U-16 World Junior Youth turnuvasında size göre en iyi orta saha oyuncusu kim?

Not: Jun Misugi çok az oynadığı ve Hikaru Matsuyama sweeper olarak oynadığı için dahil edilmemiştir.

RE: U-16 Junior Youth En İyi Orta Saha - owarida14 - 06/02/2020

Söz konusu Captain Tsubasa olduğunda Tsubasa'nın "en iyi" karakter olması gerektiği gerçeğini yadsıyamayız sanırım. Çünkü Meiwa'ya bir kere yenildikten sonra;

İlk kez milli takım kaptanı olduğunda,
İlk kez yurtdışına çıktığında ve genç takım kaptanı olduğunda,
İlk kez profesyonel sahada kaptan olduğunda, en el üstünde tutulan lig olan La Liga'ya gittiğinde

bir kere bile yenilmedi. Ve geleceği görme yeteneğim bundan sonra da yenilmeyeceğini söylüyor çünkü sakat haline rağmen, hatta bazen takımının berbat durumda olmasına rağmen, tüm olumsuzluklara rağmen Tsubasa, her bölümde mutlaka canla başla dahi olsa kazanabilecek seviyeye kadar yüceltiliyor. Serinin birinci ilkesi bence budur. Dil

Bu yüzden bence bu tarz düz En iyisi kim? anketlerinde Tsubasa'nın bulundurulmaması daha mantıklı. Yoksa Wakabayashi, Müller, Salinas ve Tsubasa'yı yan yana koyun, En iyi kaleci hangisi? deyin, ona bile Tsubasa diyebilirim. Dil

Tsubasa'nın anketteki varlığını kaale almaksızın bir seçim yapacak olursam Juan Diaz lehine yaparım. Elle Sid Pierre ve Juan Diaz arasında bayağı bi' düşündüğümü de ekleyeyim. Mutlu

RE: U-16 Junior Youth En İyi Orta Saha - ScoUnk - 06/02/2020

Ben de Juan Diaz dedim ama ben Tsubasa'yı göz ardı etmeden dedim.

Ben Tsubasa'nın yok sayılması gerektiği fikrine de katılmıyorum. Bence düşündüğünün aksine Tsubasa mükemmel bir oyuncu olarak bulunmuyor seride. Hatta birçok kez şamar oğlanı oluyor. Onun yenilmemesinin sebebi çoğu zaman torpilden kaynaklanıyor.

İlkokul'da Misugi, U-16 Turnuvasında Juan Diaz, Brezilya'da Carlos Santana, World Youth'da Natureza tarafından çok feci şekilde ezilmiştir Tsubasa. Bu maçları kazanmasına rağmen, bizzat bu rakiplerinin karşısında ciddi anlamda diz çökmüştür. Hatta hatırladığım kadarıyla Musashi maçında "literally" diz çökmüştür. :D

Bu maçları ya dostları, ya da rakiplerinin bazı eksiklikleri/değişimleri sayesinde kazanmıştır.

Mesela Arjantin maçında Juan Diaz'ın sadece Pascual'ı vardı. Fakat Tsubasa'nın en az kendi kadar teknik arkadaşı Misugi, en iyi partneri ve stilist oyuncu Misaki, inatçı Matsuyama, akrobatik hareketlerle o maçta gol kazandıran Tachibana'lar, Moko Hyuga'sı vardı. :)

Flamengo maçında ise Santana'yı duygusal olarak yıktığı için kazanabildi. Yoksa o maçta eziliyordu.

Musashi maçında zaten Misugi'nin hastalığı malum. Hatta Tsubasa evreninde, kalp hastalığı olmasa aralarında en iyi Misugi'nin olacağını herkes kabul etmiş durumda. Bunu Arjantin maçında kendileri söylüyor.

Biraz uzun oldu sanırım ama bu sebeplerden Tsubasa'nın en iyisi olmadığını ve bu tarz karşılaştırmalarda devre dışı bırakılmaması gerektiğini düşünüyorum.

Pierre ile Diaz arasında kaldım, ama Pierre seçmeme sebebim, o maçta Japonya'nın bir sürü golü saçma sapan sebeplerle iptal edildi. Bir de 10 kişi oynadılar tüm maçı. Bu şartlar olmasa, sanırım maç 8-4 falan bitebilirdi. Bir Juan Diaz kadar problem yaratamadı Pierre.