HolyTsu - Kutsal Tsubasa Platformu
Tecmo Cup Football Game - Rudolf V.S. Lino? - Baskı Önizleme

+- HolyTsu - Kutsal Tsubasa Platformu (http://forum.holytsubasa.com)
+-- Forum: Konu Dışı (http://forum.holytsubasa.com/forumdisplay.php?fid=162)
+--- Forum: Tecmo Cup Football Game (MegaDrive) (http://forum.holytsubasa.com/forumdisplay.php?fid=164)
+--- Konu Başlığı: Tecmo Cup Football Game - Rudolf V.S. Lino? (/showthread.php?tid=449)

Tecmo Cup Football Game - Rudolf V.S. Lino? - RetroBasa41 - 08-09-2019

~Tecmo Cup Football Game - Rudolf V.S. Lino?~
Selamlar herkese değerli dostlar.. Mutlu Bugün yine yeni bir karşılaştırma ile karşınızdayım. Tecmo Cup Football Game oyununu oynayanınız da vardır, oynamayanınız da. Fakat az da olsa oynamış kişiler bu ankete katılırsa sevinirim. Çünkü malum, oyunu oynamamış biri birçok şeye kurban gidebilir bu tarz karşılaştırmalarda. Özel kurtarışının oluşu, statlar, birinde özel hamle olup ta öbüründe olmaması vs vs... :) Özel hareketi olmayan adamların da bazen diğerlerine göre stat olarak üstünlüğü olabiliyor ama. CT4'te Lorimar'ın Bound Shot'u Pipin'in normal volesinin yanına yaklaşamaz öyle değil mi? Big Grin İşte, kurban gitmemek adına bilenler katılsın bu ankete. Şimdi, şöyle bir düşününce hangi oyun için bir anket açsam diye bu oyun aklıma geldi. Nedeni ise sitede fazla umursayanın olmaması Tecmo Cup Football Game'i. Bu durum beni biraz üzüyor açıkçası, ama siz bilirsiniz sorun değil. :) Karşılaştırmamıza gelirsek eğer, yer alacak isimler Almanya'nın kalecisi Rudolf ve İtalya'nın kalecisi Lino. Sizce hangisi All Star Mode'ta daha iyi bir performans sergileyebilir? [ÖNEMLİ NOT: Guts'lara aldanmayınız. Bu oyunda All Star Mode'u 999 enerjiyle oynamak için bir şifre mevcut. İkisinin guts miktarını da 999 var sayabilirsiniz efenim.]

Rudolf:
JV852j.png

Lino:
5NEAVl.png

Bana Göre: Uzun bir yorumlama yine sizleri bekliyor (okuyanlar için).. Super Öncelikle, klasiğimiz pastan başlayalım. İkisinin pası da gayet kesilebilir ve kötü duruyor açıkçası. Pas konusunda 1 puan Lino Rudolf'a göre önde diyebiliriz, ama hemen hemen eşit te diyebiliriz. Burada ikisi de birbirine karşı bir üstünlük kuramamış bence. Yumruk konusunda ise Rudolf 1 puan ile önde olsa da ikisinin yumruğu da gayet iyi denebilir. Burada da eşit görüyorum ikisini de şahsen. Ama yakalama konusunda Rudolf Lino'dan 8 puan yüksek olarak çok daha üstünmüş gibi gözükse de tuzağa düşmeyin derim ben... :) Bakın Lino'da ne varmış. Patriot Catch (200 guts)! Patriot Catch (denedim önceden de) gayet efektif ve güçlü bir özel yakalama hareketidir. Çoğu şutun gücünü umursamaz.. Rudolf'un yakalama değeri her ne kadar çok yüksek olsa da Nigel'ın vole ve Röveşata'sını veya Robert'ın Giga Drive Shot'unu tutamaz kesinlikle... Ama Lino özel hareketinin gücü sayesinde kurtarabilir (denedim önceden). O yüzden ben burada kesinlikle Lino önde diyorum. Şimdi ise gelelim topa açılma (rush) özelliklerine. Topa açılma konusunda Rudolf Lino'ya göre 5 puan önde. Açıldığı bir topu Nigel olmadığı sürece alabilir gibi duruyor. Bu açıdan Rudolf daha iyi. Gelelim şuta açılmaya. Şuta açılma konusunda Rudolf Lino'ya göre 3 puan önde. Öyle çok ezici olmasa da normal bir fark var diyebilirim aralarında. Rudolf burada önde olsa da oynayanlar bilir, Tecmo Cup Football Game oyununda kalecilerle karşı karşıya kalmak biraz zordur. O yüzden Rudolf burada önde bile olsa çok ta bir şey değişmedi benim için açıkçası. Ben özel yakalamanın gücüne bakarım.. Mutlu Son olarak ise yine pek te umurumda olmayan çalıma açılmaya gelelim. Çalıma açılma konusunda Rudolf Lino'ya göre 5 puan önde yine. Ama dediğim gibi, I don't care... Kalecilerle 1e1'e kalmak zor bu oyunda. O yüzden çok ta umurumda değil açıkçası ama gene de üstün, bilginize. Sonuç olarak ben yumruğu ve pası neredeyse eşit olması, ve de özel yakalama hareketinin gücü sayesinde o 26'lık yakalama statını darmadağın edebilmesi yüzünden İtalya'nın kalecisi Lino'yu tercih ediyor ve oyumu ona veriyorum! Göz Kırpma

Cvp: Tecmo Cup Football Game - Rudolf V.S. Lino? - Kjr Yağız - 11-09-2019

Bu oyunda sana önceden de anlattım catche asla güven olmaz Linonun patriot catchi inanılmaz iyi cidden o kadar ki benim gözümde hiç bir kaleci(diğer 3 gk) yaklaşamaz bile bu oyunda kale dibi giricem diye hem topu kaptırabilirsin hem bug olduğu için 1 adam önünüzde ama arkanızda ki adamlar falan her türlü çok zor kale dibinde kalmak topa açılmalık aşırı pozisyon da gelmiyor senin anlattığın gibi özeli inanılmaz kuvvetli olduğu için Lino

RE: Tecmo Cup Football Game - Rudolf V.S. Lino? - RetroBasa41 - 11-09-2019

Aslında normal yakalamanın güçsüzlüğünden ziyade özel yakalamanın gücüne baktım burada. Yoksa 26 yakalama da az değil hani ama Nigel işte, değil mi..? :)

Cvp: RE: Tecmo Cup Football Game - Rudolf V.S. Lino? - Kjr Yağız - 11-09-2019

25 şutu var düz kafayla bile 4 gkya baya atıyordu düz kafa ile

RE: Tecmo Cup Football Game - Rudolf V.S. Lino? - RetroBasa41 - 11-09-2019

Aklıma aramızda geçen Riccardo olayı geldi sen öyle deyince, neyse.. xD

Cvp: RE: Tecmo Cup Football Game - Rudolf V.S. Lino? - Kjr Yağız - 11-09-2019

aralarında en çok kurtaran oydu ama neyse xD